Dvě možnosti pro Západ: Eskalace ve “světovou válku” nebo ztráta tváře

Prezident Putin pohrozil útokem na britské vojenské cíle na Ukrajině „a mimo ni“, pokud Ukrajina zaútočí na Rusko britskými zbraněmi, jak oznámil David Cameron, píše Wolfgang Hübner na německém webu PiNews.

Budoucí historici se budou hodně snažit analyzovat, jak a proč se mocnosti takzvaného Západu vmanévrovaly do situace v ukrajinském konfliktu, která se z dnešního pohledu jeví téměř beznadějně. Pokud berete prohlášení z Washingtonu, Londýna a Paříže vážně, zbývají jen dvě možnosti: buď eskalace ukrajinské války ve velkou evropskou válku s potenciálem světové války, nebo velká ztráta tváře a moci pro Západ, zejména pro velmoc USA, která si zakládá na dolarové dominanci.

Výzva Olafu Scholzovi: Dodejte rakety Taurus Kyjevu!

Tato děsivá alternativa je tak nebezpečná, protože Rusko v posledních dnech nenechalo na pochybách, že jakýkoli ukrajinský útok americkými nebo britskými raketami dlouhého doletu na ruské území bude potrestán protiútoky na americká nebo britská zařízení na Ukrajině i mimo ni. Touto velmi vážnou hrozbou chce Moskva překazit plány západních mocností zahájit s pomocí režimu v Kyjevě útoky na ruská města, aby ztrapnila vedení v Moskvě před vlastním lidem a přesto porazila Rusko.

Britský ministr zahraničí David Cameron během návštěvy Kyjeva řekl, že je na Ukrajině, jak dodané britské zbraně využije, přičemž hájil právo Ukrajiny útočit na cíle na ruském území.

Hlavním důvodem bylo prohlášení britského ministra zahraničí Davida Camerona , který řekl, že Ukrajina má právo použít dodané britské zbraně proti cílům na ruském území. Britský velvyslanec byl proto v pondělí předvolán do Kremlu, aby mu objasnil možné důsledky. Jde o vážnou eskalaci konfliktu, ke kterému německá média přistupují povrchně nebo vůbec nezodpovědně. Poté, co kancléř Scholz odmítl doručit řízené střely Taurus do Kyjeva, Britové a Američané nyní zřejmě chtějí podstoupit opravdu velké riziko.

Co to může znamenat pro Německo, by mělo být jasné. Ruské odvetné údery proti četným britským a americkým základnám v Německu by byly pro Moskvu obzvláště vhodné. V takovém případě by se opět katastrofálně ukázalo, že Německo je stále ve skutečnosti okupovanou zemí. V případě války, která se stále přibližuje, se Německo nevyhnutelně stane bojištěm, pro které bylo za studené války určeno. Skutečnost, že většina německého obyvatelstva si toto nebezpečí neuvědomuje, se může velmi brzy dramaticky změnit. Ale pak už bude pozdě.

*

WOLFGANG HÜBNER, zdroj: pinews, překlad První Zprávy

Poznámka redakce Nové Republiky:

Autor článku je Němec, proto hovoří především o kancléři Scholzovi a němcké veřejnosti, ale podobným způsobem nás Čechy, Moravany a Slezany do války zatahuje Fialův vládní gang, mnoho novinářů-idiotů a individua jako Pekarová Adamová, Vystrčil, Řehka nebo vedoucí komediant BIS.

*

Nežijeme z grantů, ani z vládní podpory, ani z reklamy, dookonce ani Putin nám neposílá peníze, což BISka nese těžce. Jsme závislí pouze na vašich finančních darech.  Na podporu Nové Republiky je určen účet ve Fio-bance: 2300 736 297 / 2010 

Děkujeme za podoru!

*

4.4 7 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 13 dny

Helmut by se hlavně měl zamyslet nad tím, na co druhá (po Rusku) nejsilnější ekonomika v Evropě potřebuje Britské vojenské základny. Kdy v historii Britové za někoho bojovali.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 13 dny

Ted jsem na Slovacich ( HS) cetla,ze KoZa ( to mne bavi,je to vystizne ..porad se od nich ozyva “Meee”) dnes ztratila rec…Pry je to hodne podivne,ze je dnes okolo toho obrovske ticho

Hokarc
Hokarc
před 13 dny

Západ by mohl Putinovi děkovat za život. Protože, kdyby se Putin choval jako oni, už by dávno ten Západ neexistoval. A s ním možná i cokoliv jiného.

orinoko
orinoko
před 13 dny

Pro Zápach je vlastně jen jedna možnost přežití, žádné dvě. Ksicht ztratil před časem, a jeho část muze zachovat už jen kapitulaci. A přežití ve vlastním smradu a na steroidech new dealu, jenž nebude podle jeho představ.

cablik
cablik
před 13 dny

Není možné aby západ bojoval s Ruskem nemají čím Rusové mají o generaci lepší zbraně a válku by rychle ukončili. Německo je okupovanou zemí stejně jako Japonsko. Hold si západní kapitalisté sežerou co si sami zavařili.