Vzplála na Ukrajině poslední bitva?

Headliny českých mainstreamových médií u článků, které informují o situaci na Ukrajině, jsou děsuplné. A téměř obnažují pravý stav věcí na ukrajinském bojišti.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

V Echo24 říká jeden headline: „U Charkova dobyli Rusové devět vesnic za dva dny. Hlavní starost je obrana Kyjeva“, řekl generál. V Echo24 „Kam se poděla obranná linie Charkovské oblasti? Co je to za zradu?“, v Novinky.cz: „Rusko ničí zbraně Západu. Účinnost ukrajinské techniky prudce klesá. Střely za miliony selhávají.“ V Lidovky.cz se zase dozvídáme z headlinu, že: „Málo obránců, pomalá podpora. Rusko trpělivě odhaluje ukrajinské slabiny“.

Shrnuto a podtrženo, Rusko, jak se zdá, nejen, že převzalo strategickou iniciativu na bojišti, ale dosáhlo průlomu na charkovském úseku fronty.

Pokud to takto půjde dál, a s ohledem na malé rezervy ukrajinské armády to tak dál půjde, výsledkem bude obklíčení Charkova ruskými vojsky. Rusové se nebudou pokoušet o boj v ulicích tohoto druhého největšího města Ukrajiny, ale počkají si, až jim samo spadne do klína. Většina obyvatel Charkova je ruská. Lze přepokládat, že protirusky ladění Ukrajinci, kteří by nesnesli ruskou správu města, odejdou či budou evakuování ukrajinskou armádou a zůstanou ti, kterým ruská správa města vadit nebude.

Stejně tak je pravděpodobné, že s ohledem na malé lidské zdroje Ukrajiny může dojít k průlomu také na jiném místě 1300 km dlouhé fronty. A Ukrajině chybí záložní armáda, kterou by mohla proti takovému průlomu nasadit. Představy různých našich Kolářů (poslanec za TOP09), že by díry ve frontě mohly ucpat chlapci z Ukrajiny, kteří se rozutekli po celé Evropě, včetně Česka, je lidsky trapná. Ti lidé nechtějí bojovat. Nemají k tomu chuť. Stejně jako kdybychom my válčili se Slováky. Jak bych já mohl bojovat proti Slovákům, když moje dcera je napůl Slovenka. Prostě mladí ukrajinští muži hlasují nohama a nechtějí se dostat do kafemlýnku války, který je semele. K čemu je vám bezejmenné hrdinství, když zemřete třeba v 25 letech?

Chtělo by se říci, že nastal čas hledání míru, mírového řešení. Já bych řekl, že tento čas skoro vypršel, protože pokud dojde k průlomu ukrajinské obrany na několika místech, Rusové v krátku dosáhnou svých vojenských cílů a to je především obsazení ruskojazyčných území na jihu a východě Ukrajiny a samozřejmě také udržení Krymu v ruských rukou.

Česká vláda by měla přestat oblbovat národ, pojmenovat problém tak, jak je a podle možnosti alespoň nepřekážet mírovým jednáním, kterých by se měla ujmout např. Čínská lidová republika, ale třeba také Brazílie a Indie. Prostě velmoci patřící do třetího světa. Představa o vítězství Ukrajiny i s obří vojenskou a finanční pomocí Západu je chimérou,. Prostě proto, že Ukrajina nemá potřebné lidské zdroje a v tuto chvíli ani ochotné a vycvičené vojáky, kteří by chtěli padnout ve zbytečné válce za imperialistické zájmy.

A panu Kolářovi a dalším borcům bych doporučil, aby se nechali „nalít“ do ukrajinské armády a šli předvést své bojové úsilí na frontu do první linie…Je to něco jiného, nežli mlít ústy.

*

 Jiří Paroubek, bývalý předseda vlády ČR, zdroj: Vaše Věc

 

3.7 7 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Vendol
Vendol
před 2 měsíci

A víte, co je na tom nejlegračnější ? Ukravina celému světu tvrdila, jak buduje pevnou obranu v charkovském směru. Z celého Západu, i z nás, kvůli tomu vytáhla miliony a miliardy. Nakonec Rusové prošli jako pověstný nůž máslem a vyšlo na povrch, že Ukroušové nic nevybudovali, takřka veškeré peníze rozkradli. Fiala u nás okrádá seniory a nám všem… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Vendol

Znám jednoho, který těmto jevům říká demokracie. Nakonec na tom něco muze být. Korupce = demokracie. Dílo teoretiků vlády luzy /neplést s populi/ má svoje vývojová úskalí. Kde udělali soudruzi z Wall Strytu chybu? Demokracie je: Když my jsme u koryta. Když u něj nejsme, tak jde o demogracii či demokraturu. Vláda rochneni je ohrozena dezolaty… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 měsíci

Nějaká jednání bez Ruska jsou kontraproduktivní navíc oni musí splnit cíle SVO. Že by o míru jednala Česká US loutková vláda to byl od vás vtip?

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Tak blbi,aby si mohli myslet,ze se da vysachovat ten,kdo vitezi,nemohou byt ani oni…Nevim,k cemu ma slouzit ta jejich traparna