Rakušanova éra

Jana Marková
Jana Marková

I tak by mohla vejít do dějin tahle etapa nejslušnější vlády s nejslušnějším premiérem. Na rozdíl od Dona Pabla Blažka, který si jede svoje a raději se moc mediálně nezviditelňuje, Don Austriano Vítek je jiný machr. Vítek se ničeho nebojí ani neštítí, pozornost mu dělá dobře, klidně prý bez cenzury.

V každé jiné zemi by podle mne už na svém místě nebyl, nicméně my nejsme jiná země, my jsme, kde jsme. Máme ministra vnitra, který lže jako když Amerika bankovky tiskne, ale každému je to fuk. I premiérovi. Co že to za sebou vlastně má? Co by kohokoliv jiného stálo hlavu?

Nejnověji lhaní o průběhu střelby na Filozofické fakultě. Nebyl to střelec sebevrah a věděli to. Měli se podle toho zachovat, ale nezachovali. Chyba se stát může, ale to, jak tvrdošíjně o tom sám ministr lže je naprosto trestuhodné. Zcela bez úcty, sebereflexe, bez uzardění. Zapomeňte, všecho bylo cajk. Aktuálně se ke svým výrokům nehlásí ani on.

Předtím lhaní o migračním paktu. Jsou tam kvóty, nemáme výjimku a nemáme zastání. Máme jen velké možná, že se budeme moci vykoupit. To zapomenout nelze, to ještě uvidíme.

Kauza Dozimetr, kde spolu sice jezdilo půl STANU na dovolenou, ale vůbec se neznali, náměstek Hlubůček a lobbista Rédl ovlivňovali veřejné zakázky i chod veřejných firem, především Dopravního podniku hl. města Prahy, ale nikdo z vedení STAN nic netušil a neslyšel. Natož Rakušan. Ani šeptem. Dělali to jeho lidé v jeho straně. Ale raději zapomeňte. Mrtvol kolem toho už je pět. Pohoda.

Odejití policejního prezidenta ještě předtím, než byl vůbec do funkce zvolen. Jak řekl, tak se také stalo. Instalován byl prezident nový. Coby ne, že.

Vítkova cestovatelská mánie. Jeho legendární šňůry po Jižní Americe a Africe, stály miliony a dobré byly maximálně pro jeho džungelní píár.

Vítkovo předání banánů v igelitu nemocným v místní africké nemocnici. No tady to nebylo ani na to píár. Trapas……

Vítkův pytel na mrtvoly za statisíce, protože ho museli hlídat nonstop policisté. Vyhazovat peníze umí. To jo.

Česká pošta pod jeho vedením dospěla definitivně na hranu svého konce a musí se zbavit „nelukrativních“ budov. Kdopak je asi získá…. Tunel jako .. no však víte co.

Vítkův šifrovaný telefon s aplikací, kterou používá podsvětí s odůvodněním, že jej dostal jako hračku pro své děti. No tak tohle vypadalo jako už trochu moc, ale světe div se, pořád pohoda. Pořád dozimetří klid.

Sponzorské dary, kdy Rakušan předvolebně slíbil, že hnutí STAN nebude přijímat žádné dary od firem. A bum, například firma HZ Real podnikatele Zdeňka Hořánka poslala krátce po komunálních volbách hnutí STAN půl milionu., O dva a půl měsíce později Hořánek vyhrál uzavřené výběrové řízení a stal se předsedou představenstva městské společnosti SNEO. A zase cajk. Zapomeňte.

Kauza Mlejnek. Rakušan čile jmenoval jako šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka, ačkoliv se v médiích objevily informace o pravidelných stycích Mlejnka s lobbistou Michalem Rédlem, který nyní čelí obvinění hádejte kde? V kauze Dozimetr. Zase ale nesouvisí.

Za každou jedinou kauzu (snad kromě banánů pro černoušky) by ten člověk neměl být ministr. Nicméně žijeme pod taktovkou ODS. Takže otázka je proč. Zase nesouvisí……?

*

Jana Marková, Litterate

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří vědí, že nežijeme ani z reklam ani ze sponzoringu, a proto nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

Fiobanka: 2300 736 297 / 2010

Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí a konferencí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

Všechny texty autorů a překladatelů Nové Republiky jsou volně šiřitelné.

*

4.6 9 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 29 dny

Vždyť tam daly to nejlepší co měly, zbývající je jen komparz za velké peníze a s tím nemají problém, oškubou na co přijdou a co jím dovolí vrchnost za oceánem.

orinoko
orinoko
před 1 měsícem

Co si debilní Čížek zvolil, to má. Nepoucitelné hovado, kteremu nikdo nebude nadelovat lekce co a jak může a smí. Stačí lidi pozorovat a poslouchat kdekoli, aby bylo zřejmé, o jak nechutný lidský bo/d/lak jde. Za všechno vždycky může někdo jiný, všude je oblude jak nakaleno, parchanti snad vůbec nechodeji do školy a kdo vlastně… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Ale takoví prolhanci jsou všichni vládní činitelé do jednoho, jako je Rakušan. A nade všemi ční bezostyšný lhář největší, Fialenko! Lžou nám všem(!) i jejích příznivcům. A ti jejich příznivci? Lžou k tomu ještě navíc sami sobě! Těm lidem nelze ani věřit, když budou tvrdit, že země je kulatá. Nebo placatá? No a teď nevím…