Aby se podobné blackouty nerozšířily do západní EU, má být Čechům v blízké budoucnosti zabráněno vyrábět levnou elektřinu. A to proto, aby se do ČR mohly výhodně vyvážet přebytky drahé zelené elektřiny ze severního Německa a z Holandska! Na Čechy tak má být Bruselem uvalena tzv. druhá Monroova doktrína – zabrzdění ekonomického vývoje a trvalá povinná exploatace levných pracovních sil.
John Sprinford tuto sobotu defacto potvrdil teorii, že úterní masivní blackout ve Španělsku, v Portugalsku, a v jižní Francii způsobila, náhle zvýšená produkce solární a větrné elektřiny, na níž tamní rozvodné a regulační kapacity přenosové sítě elektřiny nebyly připraveny, protože bruselští aparátčíci do svých výpočtů o tzv. výhodnosti zelené elektřiny z nějakého záhadného důvodu (?!) zapomněli kalkulovat, že masivní produkce solární a větrné elektřiny bude nutně potřebovat mnohonásobně silnější, hustější, a hlavně dražší rozvodnou síť, jinak bude stále častěji a hrozivěji kolabovat.

Aby bylo splněno nařízení Bruselu o povinném úplném odklonění evropské výroby elektřiny od ruských, severoamerických a arabských fosilních plynů, a od uhlí obecně, a současně se zabránilo opakování španělského blackoutu, musí se po celé Evropě vybudovat mimořádně finančně nákladná, ale velmi výkonná přenosová elektrická soustava. Jakmile bude za cenu ohromného zadlužení občanů, států a Evropské unie vybudována, musí být nařízeno, že území, která nedisponují přírodními zdroji solární a větrné elektřiny, typicky jižní Německo, ČR, Slovensko, Rakousko a jihovýchodní Polsko, budou donucena povinně odebírat přebytečnou solární a větrnou elektřinu z území, kde probíhá její obrovská nadprodukce, typicky z Holandska, Španělska, a ze Severního Německa. Solární a větrná elektřina je totiž už teď v těchto svých produkčních územích naprosto přebytečná, není ji komu prodávat, a v důsledku jejích ohromných přebytků se tam hroutí její cena, začínají kolabovat rozvodné sítě, a globální soukromí investoři do tamních solárů a větrníků nevydělávají, jak bylo bankéři vymyšleno. Proto se musí jejich veškerá přebytečná elektřina povinně vnutit a novými vedeními přesunout na ta území, která tuto solární a větrnou elektřinu vyrábět nemohou. Tím území produkující tuto přebytečnou solární a větrnou elektřinu začnou konečně na její produkci i exportu vydělávat.
Nová mapa cen elektřiny pro občany i firmy po celé EU se má podle těchto bruselských plánů od základu změnit. Levnou elektřinu mají napříště mít jen ty regiony, které produkují přebytky solární a větrné elektřiny, a tyto regiony mají také shrabovat všechny zisky z její nucené distribuce do těch regionů, které ji z geografických důvodů nemohou produkovat. Protože náklady na vybudování přenosové sítě po celé EU, která tyto přesuny přebytečné solární a větrné energie dokáže zajistit, budou absolutně enormní, je Eurokraty naplánováno, aby se zamezilo odporu obyvatelstva regionů, kam má být k povinnému odběru tato elektřina distribuována, v první fázi náklady na vybudování sítě, a náklady na zvýšenou cenu elektřiny v regionech postižených její nucenou distribucí, slušně dotovat ze zisku investorů, a po překonání odporu obyvatel, a vybudování sítě pro nucenou distribuci solární a větrné elektřiny do ČR, Maďarska, Polska, Jižního Německa, a na Slovensko, s dotováním skončit, a začít důsledně shromažďovat všechny kýžené zisky.
Češi i Slováci, tak mají mít napříště defacto zakázáno produkovat vlastní levnou elektřinu, a být nuceni povinně odebírat přebytečnou a dražší elektřinu ze Španělska, Severního Německa, Holandska, a bůhví odkud ještě. Protože na výši ceny elektřiny závisí starý i moderní průmysl, je jasné, že se z ČR i Slovenska bude opět stěhovat. Částečně za levnou pracovní silou do Asie a do Afriky, a částečně za levnou elektřinou do Španělska, Holandska a Německa. Opět se tak potvrzuje, že na veřejnost uniklý plán Bruselu, že Východní Evropané mají být napříště chudí, a že se z jejich území má do Západní EU odstěhovat všechen moderní průmysl, o kterém jsme informovali už v analýze MAP 1122 v létě 2022, běží na plné obrátky, a krom výroby elektromobilů, exploatace lithia, se už týká i elektřiny.
Významná česká ekonomka Markéta Šichtařová, (Svobodní, volební koalice Okamura, SPD a spol.) si inteligentně povšimla výrazné nesrovnalosti v plánech Petra Fialy na výstavbu dvou jaderných bloků v Dukovanech. Češi sice mohou na povolení z Bruselu postavit své dva nové jaderné bloky, ale zároveň se museli zavázat k přednostnímu odběru západní zelené elektřiny v době jejich přebytků, (viz plán Springford), takže budou nuceni svoji vlastní levnou elektřinu draze a zbytečně “spalovat” ve speciálních spalovačích elektřiny bez jakéhokoli efektivního využití. (Tak jak nyní musí zatím činit Severní Němci, Španělé, Holanďané, a další producenti solární a větrné elektřiny, než budou Češi donuceni jejich elektřinu odebírat a vlastní “spalovat”.) Fiala navíc staví v Dukovanech dva bloky s Jižními Kimy, ale brzy bude třeba odstavit z důvodů ukončení provozní životaschopnosti tamní staré bloky. Přírůstek produkce elektřiny se tak v ČR konat nebude. A to v době, kdy všichni ekonomové i analytici varují, že vzhledem k přechodu na digitální a AI ekonomiku vzroste spotřeba elektřiny o 100%, a kdo nebude disponovat schopností produkovat dostatek levné elektřiny, se propadne mezi mimořádně chudé národy, a bude tak nevyhnutelně dlouhodobě exploatován mimořádně levnou prací na zakázku pro ty národy, které si levnou elektřinu v dvojnásobném množství zajistit dokázaly. Shoda mezi plány Johna Springford a Eurokratů na povinnou redistribuci západní přebytečné elektřiny do ČR, Bruselu na transfer průmyslu z Východu EU na Západ EU, a faktická ne-činnost vlády Petra Fialy při zajišťování skutečného dostatku levné elektřiny v ČR v budoucnu, jsou až do očí bijící. A náhoda to asi žádná nebude, protože John Springford je docela známá postava českého Aspenu, že?
Na téma, jak je nebezpečné, i jak děsivé jsou pro budoucí bohatství a životní úroveň národa i jeho občanů důsledky podlehnutí jinému silnějšími národu, a netečnému ponechání si jeho produkcí, a jednostrannými obchodními a regulačními intervencemi rozvrátit provedení modernizace své vlastní ekonomiky, bez jejíhož uskutečnění se budou občané intervencemi postižené země jen opakovaně propadat do neustálých vln hrozivé chudoby, bylo díky historii staletého uplatňování tzv. Monroovy doktríny ze strany USA vůči Argentině popsáno mnoho vědeckých studií. Nejnověji tento víkend varoval Trumpův ekonomický poradce profesor Peter Navarro vládu Velké Británie, že dobrovolně leze Číně do stejného jha, jaké Washington uchystal Monroeovou doktrínou před 198 lety Argentině.
Dejte si pozor na autoritářské merkantilistické režimy, které přinášejí dary, varoval včera Navarro Británii, a tvrdil, že čínské levné zboží, které už nebude díky Trumpovým clům schopno finančně efektivně proudit do USA, nyní zahltí britské trhy, a rozvrátí tak svou masou zbytky tamního průmyslu. A v důsledku toho Čína následně jako upír snadno vysaje Británii, i její bohatství. Navarro přitom netvrdil včera nic jiného, než že jen jinými slovy popsal předchozí mechanismus vedoucí k pádu kdysi nejrozvinutější jihoamerické země Argentiny do bídy, zaostalosti a beznaděje v důsledku realizace Moroeovy doktríny, a nebo mechanismus vedoucí po opiových válkách, (21. červen 1840 až 24. říjen 1860), k tzv. stoletému ponížení Číny, a k rozvratu její ekonomiky, a k zastavení veškeré její modernizace na nejméně stovku let, až do roku 1945.
Jestli si v důsledku opiových válek Britové nejprve vynutili na Číně povinnost odebírat od nich povinně opium pěstované v Indii, a hromadně konzumované “britskými obchodníky na ně naučenými” narkomany v Číně, a platit za ně čajem a dalšími komoditami. Pak v konečném důsledku si 11 zemí, (USA, Británie, Francie, Německo, Rusko, Rakousko-Uhersko, Španělsko, Belgie, Nizozemí, Itálie a Japonsko), na Číně vynutilo rozsáhlé monopoly na dodávky průmyslového a dalšího zboží, a zabránilo tak Číně v rozvoji jejího vlastního průmyslu. Pokud tuto historii srovnáme, s nyní z Bruselu na ČR uloženou povinností přednostně odebírat přebytečnou solární a větrnou elektřinu ze zemí Západní EU, a s povinností likvidovat tzv. “pálením” svoji vlastní levnou elektřinu, a s povinností platit do Bruselu poplatky CO2 za naši vlastní elektřinu, kterou však nemůžeme z geografických důvodů nikdy vyrábět v dostatečném množství ze slunce, nebo z větru, a tak bez poplatků, s povinnostmi uvalenými na Čínu po opiových válkách, a nebo na Argentinu v důsledku Monroeovy doktríny, dojdeme ke stejnému výsledku: Jsme nyní nuceni se vzdát vlastního rozvoje a modernizace naší ekonomiky. A nuceni být neustále ožebračováni. A nuceni odebírat přebytečnou západoevropskou energii, i přebytečné nekvalitní západoevropské potraviny, zbraně, a třeba i celé jaderné elektrárny, ačkoli jsme si zatím všechny postavili v minulosti ze 100% sami, pouze podle ruských technologií. Pokud chcete, aby Vaše děti i vnoučata měla v budoucnu životní úroveň někdejších jihoamerických nebo asijských smluvních nevolníků peonů, nebo indických či čínských kuliů, není pro Vás lepší rady, než volit Petra Fialu, a všechny jeho koaliční partnery, a Piráty, i samotného ex-Piráta Jidáše.
Velmi zajímavé v této souvislosti opět je, že hlavním oponentem vybudování celoevropské rozvodné sítě pro nucenou distribuci přebytečné elektřiny zemím s vlastní vysokou produkcí jaderné elektřiny podle bruselského diktátu, je hlavně Francie. A opět se tak ukazuje, že šokující potenciál letošních českých parlamentních voleb, který děsí všechny Eurokraty, i bruselské aparátčíky, není žádná náhoda.
* * *
(2) Ruská ofenzíva 2025 – analýza operační úrovně – letectvo.
Ve včerejší analýze jsme oznámili, že nejvyšší experti kyjevského režimu na války dronů už předevčírem 3. května 2025 přiznali, že Rusko bude do konce letošního roku proti Ukrajině vypouštět 5 tisíc dálkových destrukčních dronů Šahíd-Geranium II měsíčně, tedy o 4 tisíce měsíčně víc než vypouštělo v závěru roku 2024. Od naší analýzy neuplynul ani jediný den, a ukrajinská média už včera večer potvrdila, že Putin svůj cíl začít vypouštět 5000 dronů měsíčně do konce letošního roku splní už tento květen.
Jen za týden od 28. dubna do 4. května 2025 Rusko na Ukrajinu podle kyjevských statistik vypálilo celkem 1180 destrukčních dronů, (tedy potenciálně 5225 za celý květen), a k tomu 1360 naváděných klouzavých bomb, (6022 potenciálně do konce měsíce), a 10 balistických raket, (44 do konce měsíce). Ačkoli v důsledku Putinova dobrovolného příměří nemusí být celková kapacita naplněna, už teď je jasné, že kyjevský režim čelí od konce letošního dubna prudkému drtivému nárůstu ruských ničivých a eliminačních bombardovacích schopností.
Růst ruského destrukčního potenciálu je děsivý. Ještě loni v červnu Putinovo letectvo v době nejintenzivnějších bojů dokázalo na Ukrajince svrhnout jen 800 klouzavých bomb FAB, letos první týden května už 1360, nárůst na 170%. Loni Rusové naházeli na Ukrajince 40 000 klouzavých bomb, průměrně 767 týdně, se stoupající tendencí ke konci roku. Ukrajinci si s tímto masivním bombardováním, které vyhazuje do vzduchu celé jejich oporné body a bunkry i se všemi zmobilizovanými nešťastníky, neví rady. Ruská letadla vrhající bomby nedokáže kyjevská branná moc ani efektivně sestřelovat, ani odrazovat od vypouštění bomb z výhodných pozic pro zasažení cílů. Situace nepřetržitě bombardované ukrajinské pěchoty je naprosto tristní. Sem tam, jako tento víkend, se Ukrajincům sice podaří sestřelit nějaké to ruské letadlo, ale na vývoj války tyto ojedinělé a sporadické sestřely nemají žádný jiný vliv, než že dodávají munici ruským telegramovým nacionalistům, a ti pak mají munici k ostřelování Putina a Gerasimova, že jsou neschopní vést válku.
Vzhledem k ruské roční produkci letadel SU-57, která se po loňském otevření nového závodu na jejich montáž odhaduje na 30 kusů ročně pro letošní rok, (zdroj 2), (loni 20 kusů), je možné odhadnout jeden “batch”, což je “počet letadel dodaných ruskému letectvu v jediné dodávce”, na 5 až 10 letadel SU-57, protože loni byly dodány 3 “batches” letadel SU-57, a bylo jich vyrobeno cca 20. A protože loni byly ruskému letectvu dodány i 4 “batches” letadel SU-35, a 1 “batch” SU-30SM, a 6 “batches” SU-34, o nichž se ví, že jich Rusové produkují 30 ročně, lze dojít k tomuto celkovému číslu ruské roční letecké produkce: 20 SU-57, 30 SU-35, 10 SU-30SM, a 30 SU-24, tedy celkem nejméně 90 letadel ročně. Tato produkce letadel převyšuje nejméně 2 krát ztráty způsobené ruskému letectvu ukrajinskou stranou, počítáme-li pouze letadla moderních typů. Nárůst bombardovacích operací ruského letectva na 170% oproti loňskému roku celkem přesvědčivě ukazuje, že Putin nemusí svými letadly šetřit, a může je jak prodávat, Alžírsku, tak je nasazovat ve zvýšených počtech proti Ukrajině.
Aby Ukrajiny otupila sílu ruského letectva, musela by 4 až 6 krát zvýšit počty sestřelovaných ruských letadel. A to i pro Zelenského propagandu představuje vážný problém, protože už teď má velké problémy doma vysvětlit, jak je možné, že ačkoli už kyjevská branná moc podle svých vlastních tvrzní zničila přes 300 ruských bojových letadel, ničivých klouzavých bomb na ní padá týden od týdne stále víc! Jen současná ruská flotila smrtonosných SU-34 schopných vypustit až 4 klouzavé bomby při jediném náletu se odhaduje na 300 letadel, a Rusko ji stále mírně zvyšuje. Protože Moskva se nemusí obávat agrese NATO, pokud by jí Ukrajina dramaticky snížila flotilu SU-34, protože by okamžitě zastavila invazi NATO jadernou výstražnou salvou, odpálení které se navíc Washington hodlá důsledně vyvarovat, je zřejmé, že ruské klouzavé bomby, rakety, a zabijácké drony letos Rusům proklestí cestu k dramatickému vítězství.
Včera se Zelenskyj na návštěvě u prezidenta Pavla holedbal, že česká muniční iniciativa umožnila kyjevskému režimu snížit ruskou převahu ve vystřelených granátech velkých ráží od 122mm do 155mm z 10 ku 1, na 2 ku 1. Ačkoli je Zelenskyj jednoznačně největší dezinformátor o průběhu, výsledcích a důsledcích války na Ukrajině, je nepochybné, že ruská dělostřelba už není tak kvantitativně intenzivní, jak bývala, protože Rusko na rozdíl od Ukrajiny rychle opouští staré neefektivní způsoby válčení, a nepřesné polní dělostřelectvo, které k částečnému zpustošení jednoho hektaru polního opevněného prostoru určeného pro obranu drženou jednou pěší četou o 30 válečnících musí vystřelit okolo 4000 ran, a nahrazuje je moderními formami boje, zasažením 4 klouzavými bombami 500kg, nebo salvou 20 termobarických raket, nebo vystřelením 50 přesně naváděných granátů 155mm, nebo opakovanými bodově přesnými nálety nižších stovek dronů na optických vláknech. Výsledkem Pavlovy muniční iniciativy sice je, že Zelenskyj se může chvástat, že převaha ruského dělostřelectva byla snížena několikrát, ale zároveň je jasné, že celková převaha ničivého součtu všech vypálených nepřesných granátů, přesných granátů, klouzavých bomb, termobarických střel i zabijáckých dronů na optických vláknech je na ruské straně stále 10 ku 1, nebo i možná už 20 ku 1. A jediné, co Pavlova iniciativa změnila, je, že Ukrajinci jsou nyní Rusy vyhlazováni mnohem efektivněji.
Jak přesně nyní Rusové vyhlazují Ukrajince na bojišti vidíte na tomto záběru optického dronu těsně před výbuchem. Několik dalších výmluvných fotografií ze včerejšího dne, které zachycují poslední sekundy před zničením tanků, obrněných vozidle i děl, najdete zde. Netřeba komentovat. Jak včera přiznal ukrajinský generál “Maďar” Brovdy, v pásmu 20 km na každou stranu od bojiště se už pěšák ani žádné vozidlo nemůže ani pohnout, a dělo ani vystřelit.
A několik velmi výmluvných videí, jak čestné gardové jednotky Číny, Mongolska, Vietnamu a Severní Koreje včera pochodovaly ulicemi Moskvy, najdete zde. A několik včerejších destrukcí ruskými klouzavými bombami FAB, včetně ráže 3000kg, zase zde. Přesně jak včera řekl Putin, Rusko má situaci na Ukrajině pevně pod kontrolou a úplného splnění všech svých válečných cílů dosáhne. Včera se západní mainstream chlubil, že USA dodají několik systému Patriot umístěných v Izraeli kyjevské branné moci, ruská vzdušná převaha bude vymazána. Jelikož počet těchto systémů pouze umožní “skoro zdvojnásobit” ukrajinské protivzdušné obranné kapacity, a protože ruské útoky se už znásobily 2 až 5 krát, je nasnadě, že situace ukrajinské protivzdušné obrany se ani letos nijak nezlepší, spíše naopak.
(Pokračování analýzy – operační úroveň dělostřelectva, a útočné ofenzivní plány na úrovni ruských operačních skupin v další analýze. Omlouvám se, víc jsem už nestihnul.)
*
Michael Svaoš, MaP 2290
Na úvodním snímku je španělská rodina při posledním black-outu čili výpadku dodávky elektrické energie
Připomíná to prvotní emerickou těžbu břidlic. Cena nafty pod nákladový limit sekala inveSTORY, jak zaci stroj. Proto musela cena dolů, jenže třeba Rusko zvládá vlastní rozpočet i při ceně 50 za barel. Ve svých plánech jdou vždy do všech myslitelných důsledků. Kačer chce Rusko trestat nízkou cenou, a to má v plánu Saúdskou Arábii.… Číst vice »
Zijeme v blazinci…A Rusove jsou pravem nastvani..musi si rikat,ze nevdek svetem vladne