DŮVODOVÁ ZPRÁVA K ZÁKONU

Lenka Procházková
Lenka Procházková

DŮVODOVÁ ZPRÁVA K ZÁKONU
(předkladatel: vláda, zpravodaj: Ministerstvo zdravotnictví)

Záznam vystoupení zpravodaje ve Sněmovně:

„Vážená paní předsedkyně, dámy a pánové, vážení kolegové, pár stručných slov k provedenému experimentálnímu pokusu, k jeho odbornému vyhodnocení a k následnému využití pro dobro občanů prostřednictvím předloženého zákona.

Experiment zadaný Ministerstvem zdravotnictví probíhal souběžně ve všech fakultních nemocnicích. Pokusným osobám, které se k experimentu dobrovolně přihlásily a splňovaly předpoklady, byla v celkové narkóze operativně odstraněna Vděčnost jako nadbytečný řekněme orgán.

Předesílám, že je to banální typ operace, kterou je možné za asistence AI provádět v každé nemocnici a bude plně hrazena pojišťovnami. Těch je v současnosti na území ČR sedm. Už bylo předjednáno, že po schválení zákona budou pojišťovny zákrok doporučovat i pro děti od tří let věku jako prevenci proti těžkomyslnosti. Rozhodnutí vzhledem k nutnosti použít při zákroku celkovou narkózu ponecháme na rodičích po konzultaci s pediatry.

Do dovršení patnácti let věku však bude operace a doklad o ní podmínkou pro získání občanského průkazu.

Pro plnoleté (s výjimkou nesvéprávných) bude certifikát o provedeném zákroku každodenní zárukou občanských práv a lidských svobod.

Pouze senioři od osmdesáti let, pro něž je celková narkóza už riziková, si mohou Vděčnost ponechat na dožití. Ovšem s podmínkou, že jejich jména budou vyškrtnuta ze seznamů oprávněných voličů. Vyměřené důchody jim však budou vypláceny nezkrácené.

A nyní k samotnému experimentu. Všechny operace provedené výzkumnými týmy za asistence AI na nižších stovkách dobrovolníků z různých sociálních a věkových skupin proběhly nad očekávání úspěšně. Naprosto nejlepší výsledky byly zaznamenány v Praze, konkrétně v Nemocnici Motol. Ale i na dalších pracovištích se experiment zdařil a lze tedy s obecnou platností konstatovat tyto zjištěné výsledky:

Pacienti byli po odeznění narkózy brzy zorientovaní v prostoru a bez řečových obtíží. Hned v následném dni, kdy byli přeloženi z JIP na běžné lůžkové oddělení, ochotně spolupracovali s týmy neurologů a psychologů. Po vyšetření na magnetické rezonanci a zhodnocení vyplněných dotazníků i ústních pohovorů dospělo konzilium odborníků za asistence AI k překvapivému, dá se říct přelomovému, zjištění.

Kromě odstraněného řekněme orgánu Vděčnosti neplánovaně došlo i k vymizení Naděje. Podotýkám, že její amputace NEBYLA chirurgicky provedena, přesto Naděje z organismu VŠECH pacientů zmizela. Zatím není zjištěno JAK a ani PROČ, ale podstatnější je, že toto samovolné odúmrtí Naděje NEBYLO zkoumanými osobami, které operaci dobrovolně podstoupily, vnímáno úkorně, tedy jako ztráta!

Detailní vyhodnocení pokusu bude k dispozici v řádu dní, tedy zaručeně do druhého čtení, ale už v této fázi je zřejmé a dokázané, že organismus člověka, oproštěný od Vděčnosti a Naděje, si zachovává hygienické návyky, schopnost přijímat, trávit a vylučovat potravu, reagovat na podněty a pobídky.

V žádné ze zkoumaných skupin se po operačním zákroku nevyskytl jedinec, u něhož by byla pozorována zvýšená tendence k úzkostnému chování. V žádné skupině také nebyla zjištěna snaha vytvářet ve skupině hierarchii. Na toto kladu zvláštní důraz, dámy a pánové! Všichni máme neblahé zkušenosti s tím, jakou paseku dovedou způsobit v pracovních kolektivech, ale i v jiných společenstvích občanů tzv. přirozené autority a jak je mnohdy obtížné je vnějším zásahem vracet zpět “na značku.” Výsledky našeho vědeckého experimentu však ukazují, že po amputaci VDĚČNOSTI a neplánovaném souběžném odůmrtí NADĚJE se tyto problémy už nevyskytují.

Zadané pracovní úkoly (v rámci výzkumu šlo o úklid, práci na zahradě, ve skladech, v kuchyni a podobně) plnila převážná většina dobrovolníků ochotně a přesně podle doporučení. Pro přesnost ale uvádím, že v jedné skupině, pokud se nepletu bylo to v olomoucké nemocnici, došlo k šikaně dvou jednotlivců (věkově už seniorů), kteří doporučené postupy práce kritizovali a navrhovali kolektivu „alternativní“ metody. Celý průběh této jediné výjimky byl monitorován skrytými kamerami, pozorovatelé výzkumníci však do vzniklé situace nijak nezasahovali. Podle jejich předpokladů vyřešila sledovaná skupina vnitřní nelad aktivně sama a v řádu minut se oba „novátoři“, což dávám do uvozovek, stáhli „na značky“ a přizpůsobili se většinové disciplíně a doporučeným pracovním postupům.

A nyní už vás seznámím s předběžným vědeckým vyhodnocením experimentu:
Lidský organismus (v oblasti psychiky) získal v průběhu svého historického vývoje, který odborně nazýváme fylogenezí, řadu užitečných návyků. V našem civilizačním okruhu však optimální vývoj průběžně brzdila regrese, jinak řečeno plošné osvojení a předávání návyků, které lze označit za „slepou uličku.“ Výsledky experimentu však ozřejmují, že Vděčnost a současně s ní i Naději lze banálním chirurgickým zásahem odstranit, podobně jako zanícené slepé střevo. Operace provedená laparoskopicky trvá 15 až 60 minut (čím starší pacient tím zpravidla déle). Po krátké hospitalizaci je pacient plně funkční a způsobilý jednat podle pokynů, neboť je zbavený podnětů, které vytvářejí stres či vyvolávají přehnanou emotivnost. Nejen ze zdravotního ale i ze sociálního hlediska lze amputaci Vděčnosti (a souběžně i Naděje) hodnotit jako převratný pokrok ve vývoji lidstva. V doporučení pro plošné zákonné zavádění této preventivní metody pro úplnost dodáváme, že vedlejší účinky (např. sebevražedné pokusy, nechutenství, pomočování, nespavost či nadměrná spavost) nebyly zaznamenány v žádné z pokusných skupin, které se k výzkumné amputaci škodlivých regresivních návyků dobrovolně přihlásily a na nichž byla za asistence AI operace řádně provedena.

Z těchto důvodů doporučuji Sněmovně, aby legislativní proces schvalování zákona zařadila do programu jako prioritu. Zdaleka totiž nejde jenom o to operativně překultivovat psychiku našich občanů, jde o mnohem víc. Fakticky jde o metodu, která může ozdravit život lidí po celé planetě. Staňme se po dlouhém čase zas jednou průkopníky naděje. A celý svět nás zahrne vděčností! Vážení členové Sněmovny, děkuji vám za pozornost.“

3.7 10 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 10 hodinami

Jo to jsou důsledky působení neviditelné ruky trhu a pokroku v humanitě a sociálních jistotách v kapitalizmu. Děkovat za to můžeme všem dobroserům od 48 roku, co usilovaly o návrat systému který je nejprospěšnější celému lidstvu na světě.