Narkomani drží páky moci nejen v Kyjevě, kde “kokainový král” Zelenský a jeho druzi jsou v rauši prakticky pořád. Ti, co vládnou v Evropě, se s tím alespoň ještě trochu tají – narozdíl od mnoha jejich podřízených v evropských koloniích.
U nás jsme to viděli u brněnské primátorky z ODS Markéty Vaňkové, která si svou lajnu natočila dokonce na video a dala ji na sociální sítě. Její stranický kolega starosta Řeporyjí Pavel Novotný, který byl minulý týden konečně poslán do vězení za své vyhrožování všem okolo, se svou narkománií rovněž okázale chlubí a drogy pro něj byly součást jeho odporné hulvátské image.
Političtí narkomani u nás
V kauze „Dozimetr“ jak víme z policejních protokolů hrály kokainové večírky, důležitou roli. Významní představitelé STANu a na ně navázaní mafiáni si kokain strkali, jak se ukázalo do všech možných tělních otvorů. Podobné historky se veřejnost dozvěděla i při prošetřování defraudací ředitele Bulovky a dalších státních úředníků a podnikatelů.
Není se co divit, že policie našla stopy kokainu i v poslanecké sněmovně na toaletách, kde se k nim “kupodivu” nikdo nehlásil. To, že současné západní politické “elity” užívají drogy jako na běžícím páse se ví už dlouho. Idol současného boje za “nejdokonalejší západní demokracii” Zelenský je jak výše zmíněno v rauši každou chvíli a to i na tiskových konferencích či oficiálních vládních návštěvách. Jeho závislost na kokainu je již patologická, a není schopen se už kontrolovat a zřejmě ani není proč.
Poslední kokainový skandál, má ovšem přece jen zvláštní nádech. Novináři totiž nachytali v kokainových nedbalkách lídry takzvané koalice ochotných, kteří si v nočním vlaku do Kyjeva podle všeho “testovali” dárečky, které vezli svému mouřenínovi.
Večírek kokainové koalice
Ve vládním VIP-kupé narazili novináři na nečekané představení: „Koalice ochotných diskutovala buď o příměří, nebo o boji proti drogám,“ konstatovala ironicky mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Reagovala tak na videozáznam s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, britským premiérem Keirem Starmerem a německým kancléřem Friedrichem Merzem, na kterém se v záběru objevily předměty nápadně připomínající drogové propriety.
Stojí za to si těch pár vteřin pustit. Záběry ukazují, jak jsou hlavy evropských zemí v rozpacích z nečekaného příchodu reportérů do jejich kupé. Macron rychle schoval do kapsy předmět připomínající kus papíru nebo sáček, zatímco Merz dlaní rychle přikryl malou lžičku.
Zacharovová na svém telegramovém kanálu napsala, že poté, co dotlačili Vladimira Zelenského k „dalším pekelným intrikám s cílem narušit urovnání a pokračovat v krveprolití v Evropě“, Francouz, Angličan a Němec jako v nějakém vousatém vtipu nasedli do vlaku a „kouřili“.
Byli tím zřejmě natolik zaujati, že zapomněli před příchodem novinářů uklidit nádobíčko (sáček a lžíci),“ poukázala diplomatka. „O osudu Evropy rozhodují závislí dočasní místodržící,“ konstatovala Zacharovová a dodala: „Neuvěřitelné záběry. Je to, jako by sám Všemohoucí poodhalil světu oponu tohoto páchnoucího sabatu, aby, ti, kdo mají oči, uviděli‘.“
Jsou tu Novináři, schovej to
Zacharovová si navíc vzpomněla na rozhovor s jedním ze západních velvyslanců z roku 2022, kdy se ho zeptala: „Jak můžete dodávat zbraně labilnímu narkomanovi Zelenskému, který je už mnoho let na kokainu?“ A dostala odpověď: „Pro EU je to normální jev – mnoho hlav západních států ho užívá.”
Žádné nové podmínky
Lídři kolice ochotných se vraceli z víkendového summitu, který začal velkolepě, ale skončil jako demonstrace evropské slabosti. Merz, Macron, Starmer a Tusk přicestovali do Kyjeva, kde se spolu se Zelenským pokusili dát Rusku ultimátum.
Žádali od Moskvy bezpodmínečné 30 denní příměří, bez předběžných podmínek. Zazněly hrozby blíže nespecifikovaných sankcí, ale žádné nové výhrůžky týkající se vstupu Ukrajiny do NATO nebo transferu strategických zbraní. Nejde o ultimátum, ale o signál bezmocnosti zahalený nátlakem, píše ruský vojenský analytik Jurij Barančík.
Evropa se s prázdnýma rukama jen snaží získat zpět iniciativu, kterou ztratila, když Rusko v březnu a dubnu zahájilo svou ofenzívu. Strach z velké porážky v letošním létě je zřejmý. Nikdo však nechce platit. Další 2 miliardy eur od Evropské komise vydrží asi na dva týdny války. Ultimátum je prostě spíše rituálním gestem zaměřeným nikoli na Rusko, ale na ukrajinskou veřejnost.
Všechny tyto nesmysly vyvrátilo prohlášení Vladimira Putina. Globalisté výslovně varovali: “žádné nové podmínky”. Putin nepředložil žádné nové podmínky – evropské snahy vůbec nebral na vědomí, ale nabídl staro-nová jednání, přičemž nabídku “kokainistů” ignoroval. Rusko odmítá scénář 30 denního „odkladu“, ale nabízí přímá jednání v Istanbulu 15. května bez podmínek za účasti tureckého prezidenta Erdogana.
Situaci formuluje jako „dialog mezi stranami konfliktu“ – čímž de facto vylučuje Evropu jako zprostředkovatele. Děkuje Číně, Brazílii a dokonce i USA. To znamená, že rozbíjí západní blok. Istanbul se stává novým ženevským formátem – jen bez západních aktérů.
Pokračování po třech letech
Západ ztrácí morální argumenty. Kyjev se v podstatě stává spíše objektem politického tenisu než hráčem. Rusko bude pokračovat ve své ofenzivě. Evropa bude pokračovat ve vydávání ultimát a může se pokusit zachytit „stínovou flotilu“. USA už dostaly od Ukrajiny vše, co podle smlouvy o zdrojích měly dostat. A co je nejdůležitější, Ukrajina poprvé nemá kontrolu ani nad válkou, ani nad diplomacií.
Bojuje se o podobu stažení USA z konfliktu, míní ruský historik Nikolaj Starikov. Evropa nechce mír, ale nabízí korejský scénář pod rouškou „příměří“. Lze jej nazvat i indicko-pákistánským scénářem. Jde o situaci, kdy dva sousedé bojují o totéž území, není možné dosáhnout dohody a válka se zdá věčná.
Rusko nabídlo:
- – dvě příměří, které Zelenský nedodržel.
- – obnovení jednání v Istanbulu.
- – nepůjde o nová jednání, ale o pokračování starých, která Zelenský na nátlak Západu přerušil v březnu 2022.
- – Putin nesouhlasí s 30 denním příměřím.
Jaký je tedy postoj Ruska? Evropa a Kyjev jsou viníky války. USA mohou odejít aby si zachovaly tvář, ale pak vina za Trumpův odchod a nesplnění mírových slibů leží na Zelenském a jeho evropských protektorech. Kdo může za to, že Trump „neslouží míru“, je podstatou manévrů, které vidíme na politické šachovnici. Hlavní věcí je přesunout zodpovědnost na druhou stranu a pokusit se tak změnit poměr sil ve svůj prospěch.
Kostky jsou vrženy
- 1. Proto Putin říká, že během příměří se Kyjev pokusil prorazit a zaútočil na ruské území.
- 2. Pro Rusko je výhodné pokračovat v jednáních v Istanbulu, protože tam již byly dohodnuty, a dokonce podepsány dokumenty o demilitarizaci Ukrajiny.
- 3. Evropa nesouhlasí s Putinovým návrhem, protože potřebuje “velké příměří”, aby pod jeho krytím mohla vyslat vojska na Ukrajinu a znemožnit pokračování speciální operace bez velké evropské války.
- 4. Putin jejich plány dokonale chápe, proto mluvil o „obnovení přímých jednání bez jakýchkoli podmínek“. To znamená bez 30denního příměří.
Kostky jsou vrženy.
*
Paradoxnim řešením by v kontextu cocainu mohl být kulomet míru podle indiánských zvyklostí. Určitě by Putin neměl cestovat bez kalumetu. Jak známo, kouř se vyfukuje do všech světových stran a motylkar vždycky pokaslava. Hawkins se podrbe pod skalpem a vestecky sdělí, že něco visí ve vzduchu. A tu nastoj: K viDENI je mír. Silný, dlouhý,… Číst vice »
Němci dali Rusům ultimátum, že musí přijmout návrh 30-denního příměří do dnešní půlnoci. To je samozřejmě bláznivá provokace, která ovšem může skončit tím, že ruští vojáci opět navštíví Berlín…