Čím blíže je Den vítězství, tím ZUŘIVĚJŠÍ jsou ukrajinské letecké útoky na ruské území. V časných hodinách 7. května zaútočily ukrajinské bezpilotní letouny hned na několik ruských vojenských ZBROJOVEK a na dvě armádní letiště: Kubinka v Moskevské oblasti, kde sídlí slavné letecké skupiny „Ruští Vitezi“ a „Striži“, a Šajkovka v Kalužské oblasti, odkud operují strategické raketonosné bombardéry Tu- 2M3.
Úder na místa dislokace účastníků vojenské přehlídky
V Tulsé oblasti zachytily systémy protivzdušné obrany pět vln dronových útoků, oznámil gubernátor Dmitrij Miljajev. Hrozba ze vzduchu však ZDALEKA NEPOLEVILA.
Terčem se stala i slavná NPO „SPLAV“, vyrábějící raketomety „Grad“, „Smerč“, „Uragan“, „Tornádo“ a munici pro termobarické zbraně „Solncepjok“. Jeden z náletů vyvolal POŽÁR v okolí závodu.
Válečný bloger Jurij Podoljaka tvrdí, že Tula odolala jen díky MASIVNÍMU systému PVO. Podobně proběhl i útok na vojenská letiště. Zvlášť prudký byl útok na Kubinku – kde bylo na příletu zničeno 15 dronů. Vysloužilý vojenský pilot a autor uznávaného kanálu Fighterbomber potvrzuje:
Jak se očekávalo, ozbrojené síly Ukrajiny se snaží narušit naši přehlídku – útočí na místa, kde se soustřeďují vojáci a technika. Letová část přehlídky tím ale OHROŽENA NENÍ.
Na strategický závod prý zaútočily americké rakety
V Brjanské oblasti byl ÚTOK MNOHEM HORŠÍ. Podle Podoljaka byl v Saransku zasažen podnik „Opticko-vláknové systémy“ – jediný výrobce optických vláken v Rusku. Na místě propukl požár. Oficiálně šlo o zásah dronem, ale Podoljak tvrdí, že šlo o rakety ATACMS.
Tato firma vyrábí komponenty pro ruské drony, které devastují ukrajinské síly. Útok proto vyvolal VZTEK v ruských vojenských kruzích. Otázka je jediná:
Proč takto strategicky důležitý podnik nebyl CHRÁNĚN systémem PVO?
Nejde totiž o první útok. Už v lednu zasáhly ukrajinské drony brjanský závod mikroelektroniky „Kremnij EL“ – jediný svého druhu v ruském obranném průmyslu. Tento závod dodává vybavení obranným gigantům jako „Almaz-Antej“, „Aerokosmické zařízení“ a „Vega“. Ani tehdy však závod neměl ochranu a výroba musela být DOČASNĚ PŘERUŠENA.
„Ochranu by šlo zajistit – chybí jen vůle“
Až do dnešního dne NEBYLY přijaté žádné závěry ani opatření. Válečný reportér Alexandr Charčenko otevřeně obviňuje armádní byrokracii:
Mluvil jsem s chlapci, kteří ničí drony. Říkají, že kvůli postojům vyššího velení nelze vytvořit mobilní palebné skupiny. Ochranu lze technicky ZAJISTIT. Ale převažuje formálnost a LAXNÍ přístup.
„Armáda krvácí – elita klidně spí“
Novinář a politik Andrej Medveděv ostře kritizuje velení, které podle něj situaci IGNORUJE:
Těm, kdo rozhodují, je jedno, kolik RUSKÝCH VOJÁKŮ padne, pokud kvůli útokům nedorazí výrobky z klíčových továren. Není to sabotáž – je to lhostejnost.
Zatímco vojáci umírají a čekají na drony, velení se „těší“ z pohodlného zázemí. Veterán a aktivista Ivan Otrakovski pokládá PALČIVOU otázku:
Kde jsou všechny ty mobilní systémy proti dronům, o kterých se mluvilo? Kde je „Krona-E“ od Kalašnikova? Opět jen sliby – bez činů.
Bude příměří přesto dodrženo?
Navzdory těmto útokům se Rusko NEVZDÁ plánovaného třídenního příměří u příležitosti Dne vítězství – od půlnoci 7. května do půlnoci 10. května. Potvrdil to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
Zároveň se ale objevily informace, že prezident Putin NAŘÍDIL určit cíle v Kyjevě pro zásahy novými raketami „Orešnik“. Kanál Mash uvádí, že rozkaz už koluje velením. Válečný veterán z Wagnerovy skupiny, autor kanálu Condottiero, píše:
Nejvyšší vedení Ukrajiny OPUSTILO Kyjev. Stejně tak evakuovalo své rodiny do zahraničí. V ukrajinské elitě roste PANIKA – očekává se tvrdá odveta, o které mluví i západní média.
*
Výběr, Zpracoval: Roman Kováč, CZ24.news
ZDROJ: TG Jurij Podoljaka / VoennoDelo / Condottiero / Mash / Sputnik / NovorosInform