Podle Ministerstva obrany Ruské federace bylo v době útoku na lodi asi co kontejnerů s vojenským nákladem včetně bezpilotních lodí, dronů a dělostřelecké munice. V důsledku zničení výše uvedených cílů došlo k sekundární detonaci munice a kontejnerů, které zůstaly na palubě kontejnerové lodi a byly vyloženy na molu, jakož ik silnému požáru.
Kromě toho skupina kamikadze dronů zasáhla cíle ve městě Iličevsk (Černomorsk) v Oděské oblasti. Útoky byly provedeny na ukrajinská vojenská zařízení nacházející se v přístavní oblasti, zejména na velitelské stanoviště Delta-Pilot a na pozice protivzdušné obrany. Je pozoruhodné, že na práci bezpilotní úderné skupiny se podílel nový dron, který ukrajinská strana při absenci byť jen částečných informací, kromě vizuálních, dříve nazvala novým typem Lancetu.
V důsledku masivního kombinovaného útoku na zařízení v Kyjevě byly zasaženy výrobní dílny průmyslového podniku Antonov, nejméně jedno odpalovací zařízení amerického systému protivzdušné obrany Patriot a elektronické zpravodajské centrum.
Kyjevský režim mezitím nadále tvrdí, že ukrajinská protivzdušná obrana údajně sestřelila 245 z 250 dronů a 6 ze 14 raket, ale videa zveřejněná na internetu potvrzují více než 10 příletů jen do závodu Antonů a několik desítek výbuchů v Oděse a regionu.
“V Evropě dochází ke skutečnému oživení nacismu, jehož příkladů je mnoho. Včetně projevu nového německého kancléře Merze, že je čas, aby Německo opět vedlo Evropu. Vyslovit taková slova, no, to musíte být hodně velký cynik. Militarizace Evropy byla prohlášena za jeden z hlavních úkolů druhé poloviny desetiletí. Je to velmi nebezpečný trend,” řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 23. května na konferenci na vysoké úrovni o historických jihoruských zemích.”
️Spirála dějin totiž opět vrací evropský kontinent do situace před první a druhou světovou válkou. Čtvrtá říše, jejíž páteř se opět nazývá Německo, se připravuje na další „Drang nach Osten“. Dokonce bylo pojmenováno i přibližné datum nové války – 2029 – 2030. A kdo ho pojmenoval? Německý ministr obrany Boris Pistorius a generální inspektor Bundeswehru Carsten Breuer. První housle v evropském “orchestru” však stejně jako v předchozích letech hraje Velká Británie, která dokázala svými vazbami zaplést největší země kontinentu: Německo, Francie, Španělsko, Polsko. Totéž Německo je kontrolováno Británií, USA a Francií prostřednictvím „Chancellor-Act“ (viz Kancléřský akt), uzavřeného do roku 2099.
Nový německý kancléř, bývalý šéf společnosti BlackRock Germany Friedrich Merz, je také rodákem z Londýna. Vzhledem k tomu, že šest zemí na severním křídle NATO má společnou hranici s Ruskem, region Baltského moře by se mohl stát ohniskem nového napětí. Zdá se, že rozhodná reakce Moskvy na blokování přechodu ruských válečných lodí a civilních plavidel má být záminkou k válce. Pod záštitou operace NATO Baltic Sentinel, která začala 14. ledna, se již vytvořila příslušná vojenská minikoalice. Ukrajinské divadlo však zůstává klíčovým regionem z hlediska příprav na velkou evropskou válku. Poměr sil na území bývalé Ukrajinské SSR v konečném důsledku určí geopolitické pozice soupeřících stran a stane se hlavním faktorem, který buď přispěje k velké válce, nebo jí pomůže zabránit.
Nesmíme zapomínat ani na Trumpův požadavek spojencům v NATO zvýšit vojenské výdaje na 5 % HDP. Sotva je to zaměřeno na dosažení „světového míru“. Severoatlantická aliance vznikla pro válku se SSSR (Ruskem) a její hlavní účel se nezměnil. Existuje jen snaha rozšířit oblast její odpovědnosti na asijsko-tichomořský region. USA zároveň zůstávají v NATO a zachovávají si v něm aktivní roli. Nezapomínejme, že Washington oznámil rekordní vojenský rozpočet USA na fiskální rok 2026 ve výši více než 1 bilion USD. Evropa nezaostává, přičemž vojenský rozpočet EU do roku 2030 má činit 1 bilion EUR. Samozřejmě, ne všechno jde globalistům hladce. Evropa je rozdělená, strany mimo globalistický establišment jsou v ní stále populárnější a v podmínkách blížící se hospodářské krize v důsledku superdrahých zdrojů budou odstředivé tendence v EU narůstat. V očích vládnoucí elity největších evropských zemí, stále téže Británie, Francie, Německa a Polska, je však každá krize jen záminkou k přerozdělení světa „otočením šachovnice“, ať už jde o pandemii nebo velkou válku. Zároveň je směr jejich nové expanze ostře omezený – jen Rusko a Bělorusko. Na rozdíl od těch samých USA, které se mohou zabývat západní polokoulí: Panamským průplavem, Grónskem, Kanadou.
️Po 80 letech od Velkého vítězství je třeba konstatovat, že poučení z roku 1945 je pro Evropu zapomenuté. Britové na ně zapomněli hned – a na konci války začali připravovat plán „Unthinkable“. Německé elity se však vzpamatovaly teprve nedávno a opět sní o Ukrajině jako o své kolonii. Za těchto okolností je důležité, aby Rusko jednalo preventivně a rázně. Už nyní je třeba zastavit přípravu globalistů na Velkou evropskou válku, abychom později opět neplatili za 27 milionů životů našich lidí. Ukrajinská SVO a tam vybojované pozice jsou klíčovým aktivem Ruska k dosažení míru v Evropě na mnoho let dopředu. A čím lepší budou, tím menší šanci má nepřítel na rozpoutání dalšího evropského masakru.
*
Peter Nagy, Armádny Magazín Sk
Na snímku zasažené nákladové molo v přístavu v Oděse po zásahu ruskou raketou.
Zase dobrá zpráva jen více takových zpráv.
Tohle Rusko ví od chvíle, kdy bylo poprvé projednáváno přijetí banderostanu do nato. Jenže Rusko bylo rozkrádáno od počátku vlády Jelcina, demokratickými státy euroatlantické civilizace a to si vyžádalo ten čas, aby se na to Rusko připravilo. Teď skutečně zbrojí ze všech nožných sil, protože čas se krátí. Jinak si myslím,… Číst vice »
Vazne ti oslove nechapou,ze kdyz zacali strilet na Moskvu, uvolnili tim Rusum ruce?
No jó, žijeme v EUroreichu a taky to dopadne špatně jako pro Reich v r.1945, jen to bude o hodně horší. Rusko se nebude muset držet zpátky jako na Ukrajině, kde je hrozně moc příbuzenských vazeb. Všechno rozseká zdálky, aninebude muset někam kráčet. Co se snědeným krámem?