Výzva členům volebních komisí k nadcházejícím Volbám 2025

Výzva Nové Republiky: Zabraňte podovodům ve volebních místnostech!

Václav Dvořák
Václav Dvořák

Naše výzva začíná mailem jednoho ze čtenářů:

Nepodařilo se mi najít přímý kontakt na někoho, komu bych se svěřil s info od známé, která byla více než 20 let členkou Volební komise našeho volebního okrsku (jedná se o jeden volební okrsek na Praze 4), a která mi vyprávěla, že v předminulých volbách se dostala do konfliktu s předsedkyní volební komise, která vyhazovala hlasy pro komunisty. Poté jí předsedkyně komise sdělila, že její práce skončila, a do toho jak zachází s vybranými hlasy, jí nic není. Nikdo další se neozval a tím to skončilo. V minulých volbách ji již do volební komise nepřizvali, stejně jako do voleb letošních.

Četl jsem příspěvky, komentáře, etc, řady pro mne přijatelných autorů, ale v žádném textu jsem se nesetkal s obavami z manipulací s volbními hlasy přímo v jednotlivých volebních místnostech, ve volebních okrscích. Tož, asi tak.

Napsal čtenář V. L. jehož identita je redakci známá.

Proto se redakce Nové Republiky obrací na všechny členy volebních komisí s výzvou, aby podobné manýry, které jsou v České republice trestné, okamžitě oznámili Policii ČR a na místě zajistili důkazy, například nahráním na mobil, a následně nám dali vědět na adresu Nové Republiky (redakce@novarepublika.cz). Obrana demokracie vyžaduje v dnešní době trochu odvahy. Nebojte se! Spolu s dalšími nezávislými médii budeme stát za všech okolností za vámi.

Mgr. Václav Dvořák – předseda spolku Nová Republika z.s.

 

4.2 5 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 46 minutami

Zkušenosti mojí matky, též dlouholetou členkou volební komise, není až tak drastická jako s aktivní blbkou (když není uvedeno jméno) v Praze. Za to jiná, řekl bych daleko horší. Ptal jsem se jí jestli je schopná rozpoznat případné porušení plomby. Prý ano. Na otázku jak – přinesou urnu podíváme se (Z půldruhýho metru)… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 49 minutami

Pane Dvořáku, oni vás tak určitě poslechnou. Úkolem těchto voleb je zabránit kremelským agentům, aby tyto volby vyhráli a dostali sem nějakým způsobem Putinovy tanky. I za cenu nastrčení milionů falešných lístků do volebních uren. Vždyť jde přece o demokracii a lidská práva. Ušlechtilý účel světí prostředky. Pokud přes všechnu snahu demokraté podlehnou ruSSákům,… Číst vice »