Jedna raketa a tolik možností pochopit stav naší politické scény

Dnešní státní svátek kdysi spojovaný se dnem studentů a později oslavovaný jako počátek tzv. Sametové revoluce dostává nový nádech.  I když nelze očekávat zásadní změny vzešlé z dnešních akcí, jisté je, že důvodů k naštvanosti českého národa je momentálně mnohem více, než tomu bylo 17.listopadu 1989. A to je po tehdejších 41 letech vlády komunistů co říct.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Hysterie a nenávist k Rusku ze strany současných politiků dosáhly obludných rozměrů a přesáhly hranice logiky a běžného rozumu. Naopak podlézavost vůči americkým Demokratům, bruselským manipulátorům a ukrajinskému defraudantovi je strašidelná.

Předně je třeba si říct, že po dalších 33 letech uplynulých od ,,převratu“ jsou mezi kandidáty na prezidenta opět a stále ještě exkomunisté s minulostí spojenou s StB. Zní to šíleně a pouze to poukazuje na to, že jsme se ani po tolika letech nezbavili těch, kteří počátky své kariéry startovali za výrazné podpory stranické knížky. Namátkou jmenujme Petra Pavla a Andreje Babiše. To je však pouze jedna strana mince. Tou druhou jsou manýry současné politické garnitury představované deformovanou ODS, která prošla totální destrukcí. Jejím výsledkem je změna polarity u podpory dvou hlavních amerických politických subjektů, kdy je zjevný přechod od pravicových Republikánů k spíše levicovým Demokratům. Američanům je však jedno, za kým stojí ODS a potažmo celá Pětikoalice, pro ně je důležité, kdo jim pomůže vytunelovat poslední zbytky toho, co tu zbylo. Mohutného konkurenta mají však v bruselské enklávě, která pracuje na tom samém případu a z České republiky pomocí liberální doktríny vysává též to, co vysát lze.

Pětikoalice vzniklá z účelově a protiprávně předsedou Ústavního soudu a dalším exkomunistou Rychetským schválených předvolebních koalic nastoupila tvrdě protiruskou cestu. Přidala nás tak k úzkému kruhu zemí, které by nejradši posloužily americkým zájmům a vyvolaly 3.světovou válku. Patří k nim mimo nás Polsko, pobaltské státy, Moldavsko a Slovensko. Jediné Polsko může svou velikostí a počtem obyvatel Rusku komplikovat život, nicméně jde o státy, nad kterými visel přes 4 desetiletí pomyslný rudý prapor KSSS. Ať už to byly samostatné územní celky či země spadající přímo pod Sovětský svaz. Jistě, určitá nenávist má oprávněně své kořeny právě v době, kdy je Moskva ovládala, nicméně s přihlédnutím k reálnému stavu lze konstatovat, že hůře než tehdy, je právě nyní. Sověti nás osvobodili od německého fašismu, nastolili s pomocí prosovětských kolaborantů z okolí Klementa Gottwalda komunistický režim spějící k zavedení socialismu. Výsledkem byl však plně samostatný stát. Technologicky částečně zaostávající za tehdejším Západem, ekonomicky však, jak se později ukázalo, v mnohem lepším stavu, než se původně zdálo. To však díky rozprodeji po roku 1989 vzalo rychle za své a momentálně patříme k nejrychleji se zadlužujícím státům světa, navíc z České republiky zůstala jen prázdná schránka, kde už nic není naše.

Nelze nezmínit Václava Havla. Jeho proamerická orientace, k niž napomohl už tenkrát spekulant a miliardář Soros, byla v prvních letech jeho vlády určitým osvěžením. Z naivity nás probudilo až bombardování Srbska a pravou tvář Američanů mnohým objasnilo Arabské jaro. Tehdejší propaganda však už věděla, jak zapůsobit a mnoho spoluobčanů tyto události vnímalo jako pozitivní. Podobně i vstup České republiky do EU, což byla další obrovská chyba, kterou jsme s již probíhajícím rozprodejem státu udělali. Havel zůstal ikonou zneužívanou tzv. Posthavlisty, pro probuzené naopak dalším gaunerem navazujícím na totalitní vládce, byť s jinou ideologií. Až později část disidentu přiznala starší rozpory s ním a bohužel jsme nenaslouchali varování znějící z úst dalšího velikána Karla Kryla. Havel tak zneužil svého postavení, vytáhnul nahoru řadu kamarádu, aniž by tito měli dostatečné morální kvality, ve své hamižnosti prorazil jako první Benešovy dekrety a stanovil nové standardy v manipulaci s historií a v zahraniční politice. Nechal zapomenout na skutečnou minulost vlastní i celé své rodiny. Prominentní předci spolupracovali s nacisty, on sám byl v natolik zvláštním postavení, že stranickou příslušnost vyměnil za výsadní pozici v disidentu umožňující mu vřelé vztahy s StB a zároveň příjmy ze Západu a vlastnictví luxusního bytu, chalupy a auta.

Dnešní situaci známe. U vlády je hysterická Pětikoalice nenávidějící Rusko a ochotná zatáhnout nás do války. Za každou cenu. Reakce našich předních představitelů na ukrajinskou raketu dopadlou do Polska byla ukázkou neschopnosti logicky uvažovat a politicky vystupovat. Jediný, kdo tvrdí, že šlo o Rusy vypuštěnou raketu, je kyjevský lhář Zelenskyj. Dokonce i Američané a Poláci přiznali, že jsou v tom Rusové nevinně, což ovšem sebranku nám vládnoucí nijak nepřesvědčilo a společně s médii jedou dále svou válečnou rétoriku. Dopady proamerické a podunijní služby vládnoucí garnitury jsou pro Českou republiku fatální a pomalu nás začínají řadit k zemím blížícím se krachu a bankrotu. To vše navýšené odvody do zdefraudované ukrajinské ekonomiky. Navíc Pekarová a Vystrčil odmítli pokračovat v soudržnosti zemí V4 a pro mnoha Čechy obdivovaný postoj maďarského premiéra Orbána opět tito političtí amatéři oslabili naše zahraničně-politické postavení. Fialova vláda a společná Pětikoalice dávno překročily únosnou mez a měly by okamžitě skončit. Dnes tedy není co slavit, je třeba se vrátit na revoluční vlnu a projevit odpor proti těm, kteří zde kradou, zneužívají moc a justici. Pojďme jim ukázat, že jsme tady a nebojíme se jich.

Autor: Jindřich Kulhavý, zdroj iNadhled včetně grafiky

4 9 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 16 dny

Vy jste to naprosto nepochopil. ukrajinci(zelenský když si šňupnul ) tak se chtěl polákům odvděčit. A před zimou jim pomoci předorat pole. Nějací polští idioti se do oblasti předorání vydali. No je to chyba, ale předorání bylo úspěšně zakončeno
slava ukrajině

Rob
Rob
před 17 dny

Tak tohle mě dnes pobavilo: “Podle Rakušana je výdobytkem demokracie i to, že si každý může vykřikovat co chce. „Jenom je potřeba za demokracii bojovat před lidmi, kteří nálepkují a podléhají propagandě, která našemu státu škodí,“ komentoval výkřiky Rakušan.” Tady už snad k tomu hovadu s vypoulenýma očima, není co komentovat… Tohle prase si… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 16 dny
Odpověď uživateli  Rob

Rakušan patří do Rakouska a ať si s ním dělají co chtějí – nevracet!!!!!!!!

vachav
vachav
před 17 dny

Ta věta v úvodu-“A to je po tehdejších 41 letech vlády komunistů co říci” je krajně zavádějící. Lepší by bylo, pane autore,shrnout větší část článku konstatováním,že “lépe již bylo”.místo zbytečné dehonestace minulého režimu.

vaclav
vaclav
před 16 dny
Odpověď uživateli  vachav

tyto vlády po hadráku zničili tolik co nekokázali ani tolik jako germáni a anglo – britské bombardování.

Hokarc
Hokarc
před 17 dny

Nejvyšší patra naší politiky, toť suterén mravů českého národa.

vaclav
vaclav
před 16 dny
Odpověď uživateli  Hokarc

oprava septik

cablik
cablik
před 17 dny

Ono to vše přijde jen co se všichni budou máchat v té jejich uměle vytvořené inflaci pak nás bude opravdu většina. A nic jiného nezbude než si pro ně dojít. Na válku nemají a USA to moc dobře vědí.

skeptik
skeptik
před 17 dny

Ano, není co slavit.
Že nám Sověti museli po II. světové vnucovat socialismus je nesmysl.

eFPe
eFPe
před 17 dny
Odpověď uživateli  skeptik

Mám podobný názor. 30tá léta bída, zrada západních spojenců, válka samotná měly velký podíl na volebních výsledcích. O žádný puč se nejednalo. Zřejmě bude muset dojít k otevřenému občanskému odporu protože včerejšími vyjádřeními ten kýbl sraček opravdu přetekl.

Vlastimil
Vlastimil
před 17 dny
Odpověď uživateli  eFPe

V každém případě, když jsme lezli kamsi Moskvě, tak jsme měli levnou ropu, na vesnici každý přecházel na plyn, který byl za hubičku. Nyní lezeme kamsi USA a co zde vidíte “emerického”? Maximálně předražený produkt vojenského průmyslu, který tvrdě zaplatíme, abychom mohli vojensky podpořit nějakou americkou zahraniční misi.

vaclav
vaclav
před 16 dny
Odpověď uživateli  Vlastimil

Kéž by to byly jen peníze …..

vaclav
vaclav
před 16 dny
Odpověď uživateli  eFPe

Byla to podpora pro útok na SSR, Hitler jim to jaksi zkomplikoval.

Georg
Georg
před 17 dny

Jen drobná poznámka, rozdíl mezi US Demokraty a Republikány. Z běžného pohledu je možno Demokraty nazvat, že jsou levicovější než Republikáni. Ale z pohledu hlavních zásad levicové politiky “mír a práce”, žádnou levicí Demokraté nejsou. Vesele válčí všude ve světě , kde je to dle nich třeba, podporují vše, byť je to naprosto nedemokratické,… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 16 dny
Odpověď uživateli  Georg

Jsou to dvě strany a záměry jsou stejné – naprosto nedemokratické a ani neuznávají že vastné parazitují na území, které jim nepatří.