Rozvědka odhalila přípravy Polska na anexi západní Ukrajiny – šéf SVR

Polsko urychluje přípravy na anexi západoukrajinských území, uvedl ředitel Služby zahraniční rozvědky Ruské federace (SVR) Sergej Naryškin.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

“Informace, které přicházejí do ruské SVR, ukazují, že Varšava urychluje přípravy na anexi západoukrajinských oblastí: Lvovské, Ivano-Frankovské a většiny Ternopolské oblasti Ukrajiny,” řekl Naryškin agentuře RIA Novosti.

Šéf SVR s odkazem na údaje rozvědky upřesnil, že polské vedení se snaží jednat aktivně a vytrvale z obavy, že se vedoucí partneři v NATO budou v zimních měsících snažit jednat s Moskvou a ignorovat zájmy nejen Ukrajinců, ale i Poláků.

Varšava je naopak přesvědčena, že si “zaslouží velkorysou kompenzaci za vojenskou pomoc Kyjevu, poskytnutí útočiště četným ukrajinským migrantům a konečně i za nedávný raketový úder na polské území, který Varšava v tichosti  – na popud USA a významných evropských zemí  -“spolkla“.

Podle Naryškinových informací polský prezident Jerzy Duda pověřil příslušné služby, aby neprodleně připravily oficiální zdůvodnění polských nároků na západní Ukrajinu.

Šéf SVR zdůraznil, že polské úřady zahájily archivní vyšetřování volyňského masakru z roku 1943, na jehož základě Kyjev obdrží “závažné restituční požadavky”.

Zdroj: UkrajinaRu, z ruštiny přeložila: PhDr. Jana Görčöšová

4 4 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Aby zase bratr Lech nedostal přes držku. Jako vždycky, když začal “dělat” mezinárodní politiku.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Možná přijde čas, kdy se opět vzájemně ,,anektujeme” se Slovenskem.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Už aby to bylo.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Poláci jsou šmejdi, jim nelze věřit nic, ti podrazí každého.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

To je divné. Poláci mají přece Zelenskeho, Ukrajince i UPA rádi. Aspoň jsem takový dojem získal z našich médií. Třeba to tedy bude nějaká fake news.

cablik
cablik
před 1 rokem

A je to tu opět nám zabrali Těšínsko tak teď je další území na řadě jestli mají požehnání USA tak si nějaké důvody vymyslí.

shoty
shoty
před 1 rokem

A šak toť zrovna včera sa bol Morawiecki pokloniť soche Banderu…

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

“… polské úřady zahájily archivní vyšetřování volyňského masakru z roku 1943, na jehož základě Kyjev obdrží “závažné restituční požadavky”…”
Copak to asi bude znamenat?
Ty letní dojemné kecy o oproštění se od vzájemně nevraživé minulosti a optimistickém hledění do časů budoucích je pryč? 😮

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Haskuv Duch