Belgie chce od Kyjeva vysvětlení za použití svých zbraní na území RF

Belgie bude od Ukrajiny požadovat objasnění kvůli použití zbraní její výroby při útoku „dobrovolníků“ na území oblasti Belgorodu.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

převzato
Belgické zbraně vyrobené FN a dodávané na Ukrajinu belgickými úřady byly nedávno použity protiputinovskými milicemi na ruském území, podle vyšetřování Washington Post, které v neděli předal Het Laatste New .

Dokazují to fotografie a podle Washington Post tuto informaci potvrzují i americké zpravodajské služby. Jsou to údajně útočné pušky SCAR používané členy legie „Ruská svoboda“ a „Ruského dobrovolnického sboru“, dvou protiputinovských milicí, z nichž někteří jsou neonacisté.

Ministryně obrany Ludivine Dedonderová a její kolegyně pro zahraniční věci Hadja Lahbibová co nejdříve kontaktují ukrajinské úřady a požádají o vysvětlení. Žádost o vysvětlení byla potvrzena dobrým zdrojem. „Tyto dodávky jsou určeny ukrajinským ozbrojeným silám k ochraně jejich území a obyvatelstva před ruskou invazí. Je to výslovně uvedeno v průvodních dokumentech každé dodávky (…) Tyto zbraně proto nejsou povoleny pro izolované skupiny, které mají vnitřní ruskou agendu.“

Proč měly oddíly RDK zbraně její výroby, se Belgie dozví od Ukrajiny.

Připomeňme, The Washington Post také napsal, že ruští dobrovolníci, kteří zaútočili na region koncem května z území Ukrajiny, měli pušky vyrobené v Belgii, stejně jako zbraně a vybavení ze Spojených států a České republiky.

Guvernér bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov již dříve uvedl, že od začátku totální invaze Ruské federace na Ukrajinu vstoupilo na území regionu nejméně pět ukrajinských diverzních skupin (DRG) .

5 4 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 11 měsíci

Že by Belgie nechtěla být zatažena do války s Ruskem ale pak tam nemají posílat zbraně. U nás se s tím fialenko netají a říká že je ve válce s Ruskem.

Hokarc
Hokarc
před 11 měsíci

To náš fialový zlořád by na to byl patřičně hrdý. ….. FUJ !

Praded
Praded
před 11 měsíci

No tohle je Belgická komedie , že by diamanty. Zajímavé je, jak to vlastně je s Luhanskou, Doněckou, Záporožskou oblastí a Krymem. Podle všech zákonů mezinárodního práva, byly v těchto oblastech provedeny referenda a po schválení Ruskou dumou, jsou tyto oblasti připojeny k Rusku. Otázka mezinárodního uznání, je otázkou jednotlivých státu. Kosovo také není uznáno všemi… Číst vice »