Případ ukronacisty, který nařídil popravu 37 civilistů, byl předán soudu

Prokuratura Doněcké lidové republiky poslala k soudu trestní spis veliteli námořní pěchoty Ozbrojených sil Ukrajiny, který dal rozkaz zastřelit 37 civilistů.

K fotografii: nacistické formace jako Azov, Ajdar, Děpr, Kraken a další byly začleněny do pravidelné ukrajinské armády a tak banderovský nacizmus prosákl i do dalších oddílů. Výsledkem jsou zločiny páchané na civilním obyvatelstvu i zajatcích 

Informovala o tom tisková služba Generální prokuratury Ruské federace. Je třeba poznamenat, že trestní případ byl zaslán Nejvyššímu soudu DLR k posouzení ve věci samé.

“Prokuratura DLR schválila obžalobu v trestním řízení proti veliteli roty ženijní a technické podpory 36. samostatné brigády námořního sboru Ozbrojených sil Ukrajiny Alexandru Svinarčukovi,” uvádí se v prohlášení.

Podle vyšetřování obžalovaný od 28. února do 9. dubna 2022 v bojových pozicích na území akciové společnosti „Azovzagalmaš“ ve městě Mariupol dával zločinné příkazy k zabíjení civilistů.

Tyto rozkazy vykonali jemu podřízení vojáci Vitalij Antonov, Denis Rašple a Ivan Taran. Několika výstřely ze samopalů Kalašnikov zabili 21 civilistů a pokusili se zabít i dalších 16 civilistů, kterým se podařilo přežít, přičemž se před odstřelováním ukryli na bezpečném místě.

***

Zdroj: NewsFront

5 4 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 10 měsíci

Myslím si ,že na frontě se dějí prasárny. Ty časy ,kdy komisaři sovětské armády dali postřílet vlastní vojáky za násilí na civilistech jsou dávno pryč.

reproduktor
reproduktor
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

No? To bylo v každý armádě. Zajímalo vy jestli bude souzen v Haagu a poběží v provazech za koněm nebo v poutech bude stat misto techniky zničený na Ukrajině na Letensky pláni.

cablik
cablik
před 10 měsíci

JAK TOP09 A PIRÁTI PODPORUJÍ OMEZOVÁNÍ SVOBODY SLOVA
Tak tohle si dočtěte až do konce. A hlavně to prosím sdílejte. 

https://pravyprostor.net/?p=162934

cablik
cablik
před 10 měsíci

To je správné co se zmetky kteří masakrují civilisty nevím jaký mají nejvyšší trest v DLR ale ten určitě dostanou.

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci

V Mariupolu? A civilisty? Ale vždyť nám klucí a děvčata z ČT hlásili, že tam banderovci Ukrajince osvobozovali. Ale možná v ČT převládl existenciální nihilistický pohled na svět a tak vlastně Moravec, Fridrichová, Drtinová, Romancev, Fistein, Votápek a podobný z obrazovky přežvykující dobytek těm postříleným ženám, dětem, starcům … závidí urychlený odchod k Nejvyššímu. To by vysvětlovalo tu… Číst vice »