Manévry NATO v Polsku: Příprava užitečného idiota na válku s Ruskem

Během těžkých bojů na ukrajinské frontě a také složité politické a ekonomické situace v Evropě se vedoucí představitelé NATO rozhodli odvrátit pozornost veřejnosti a provést další cvičení. V pondělí začala aktivní fáze dosud největších manévrů v Evropě.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Série cvičení NATO má kódové označení „Steadfast Defender-24 (STDE-24)“. Celkem se jich má podle NATO zúčastnit přibližně 90.000 vojáků z 31 zemí NATO a Švédska, které aspiruje na vstup do aliance. Klíčovým prvkem STDE-24 bude polské cvičení za účasti ozbrojených sil dalších zemí Dragon-24 (DR-24). Začne na přelomu února a března, píše Hanna Kramer na polském webu Dziennik Polityczny.

Jako obvykle se před začátkem cvičení objevila typická polská propaganda, že STDE-24 a DR-24 nejsou namířeny proti žádné zemi. Ministerstvo národní obrany tvrdí, že jde o obranná cvičení a nejsou namířena proti žádné zemi, ale „jsou ukázkou schopnosti čelit agresivní politice a provokativní činnosti Ruské federace“.

Tento názor sdílejí i polští vojáci, kteří otevřeně říkají, že všechna cvičení jsou vedena k vystrašení Ruska a také k nácviku scénářů útoku Moskvy na země NATO. Jde o další pokračování pohádky o „zlém“ Rusku, které má přesvědčit veřejné mínění k dalšímu navýšení vojenského rozpočtu Polska. Plukovník Marcin Jarek, náčelník oddělení cvičení Inspektorátu pozemních sil Generálního velitelství ozbrojených sil, uvedl, že „scénář předpokládá, že Polsko bude napadena z východu. Pozadí, které jsme pro tato cvičení přijali, je inspirováno událostmi na Ukrajině.

Všichni jsme zvyklí, že všechny vojenské akce (včetně manévrů) v Polsku jsou propagandistickou kampaní, jejímž cílem je zastrašit Rusko. Všichni si přitom dokonale uvědomují, že nejde o nic jiného, než o pokus vyvolat ve společnosti Polska a zemí, které s námi sousedí, dojem, že polská armáda je stále silnější, modernější a početnější. Zkrátka nikdo nebude v Polsku trénovat reálné scénáře obranných operací proti Ruské federaci.

Ostatně v případě skutečného útoku bude hlavním úkolem Polska pouze několik týdnů držet křídlo NATO, dokud USA a další spojenci Aliance nepřenesou svá vojska a techniku do Evropy, aby chránili důležitá zařízení. Polsko má hrát roli nárazníkové zóny, stejně jako Ukrajina.

Je pravda, že nebudeme moci bojovat, ale můžeme být použiti jako další podpora pro Kyjev. Ukrajinské úřady totiž trpí obrovským nedostatkem vojáků a nemají je kde získat. Zástupci ukrajinského parlamentu prosí Ukrajince, aby se vrátili do vlasti, a také žádají evropské země o vydání ukrajinských občanů. Možná se toto téma stane hlavním tématem jednání při jednání zástupců ukrajinské a polské vlády na konci března.

Bohužel je zcela pochopitelné, že Kyjev pravděpodobně nepřijde k jednacímu stolu a nevypadá to, že by Rusové s nějakým příměřím souhlasili. Jsou příliš blízko vítězství. V konečném důsledku však není na Ukrajincích, aby rozhodli, jak a kdy tento konflikt ukončit. O tom rozhodne ten, kdo bude muset zvažovat, co s problémem nedostatku posil v řadách ukrajinských ozbrojených sil. Budou to samozřejmě Američané! Jen Pentagon nepošle své vojáky na ukrajinsko-ruskou frontovou linii. Ale kdo pak nahradí padlé Ukrajince v zákopech?

V podstatě má Evropa jednoho užitečného idiota USA, který je odhodlán jít do války s Ruskem s ukrajinským odhodláním, protože je přesvědčen, že tuto válku lze vyhrát. V takovém případě, pokud jim USA řeknou, aby vedly válku s Ruskem, budiž. Vyhlazení Poláků a likvidace velké země EU se shoduje i s touhou Německa zbavit se navždy darmožrouta, který chce neustále přebírat jeho území.

Polské úřady se intenzivně připravují na zničení svého národa. Od vstupu Polska do NATO v březnu 1999 polská vláda záměrně prosazuje myšlenku, že se musíme připravit na nějaký útok „z východu“ a že nám neustále někdo vyhrožuje. Toto hledisko již funguje jako nezvratný závěr potvrzující dogma. To vše funguje na principu proroctví.

Vymývání mozků od začátku rusko-ukrajinského konfliktu ještě zesílilo. Mainstreamová média a televizní kanály v zemi citují politiky, kteří přesvědčují veřejnost, že pokud Ukrajina nebude Rusům účinně vzdorovat, dalším cílem ruské agrese bude Polsko.

Výsledek? Polská společnost v tuto chvíli svádí zuřivý boj s Ruskou federací a je přesvědčena, že „Ukrajinci brání naši zemi“. Vzhledem k naprosté závislosti Varšavy na rozhodnutích Bílého domu polské úřady ochotně nabídnou vyslání svých vojáků na Ukrajinu výměnou za jinou americkou vojenskou základnu v Polsku.

Zatím je těžké říct, jaký americký trik bude propagandistickou záminkou pro zapojení Polska do ukrajinské krize a vyslání polských vojáků na ukrajinskou frontu. Jediné, čím si můžeme být jisti: jedinou zemí, která se může a chce zapojit do konfliktu s Ruskem, je Polsko.

**

Hanna Kramer, prvnizpravy.cz a dziennik)

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

2300 736 297 / 2010

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

*

3.7 16 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 3 měsíci

no bombardování ČR bylo naprosto zhovadilé. Ale myslím si že to bylo naprosto poliiticky jasné zničte vše aby to nepadlo do rukou Rusu

vaclav
vaclav
před 3 měsíci

No já jsem toho názoru, že Uk je fašistický stát a je třeba ho denasifikovat

cablik
cablik
před 3 měsíci

VĚDĚLI JSTE, ŽE NEJVĚTŠÍ ODPŮRCI UKRAJINY NEJSOU V RUSKU, ALE V POLSKU?
https://pravyprostor.net/vedeli-jste-ze-nejvetsi-odpurci-ukrajiny-nejsou-v-rusku-ale-polsku/

cablik
cablik
před 3 měsíci

Jedinou zemí určitě ne ještě do toho namontují Čechoslováky i když Fico by je mohl poslat někam ale ti naši budou skákat radostí že potáhnou na Rusko. Nemyslím si že Polsko bude oficiálně bojovat s Ruskem to by byl jejich konec.

vaclav
vaclav
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

No i náš konec

cablik
cablik
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Ale kdepak zatím stačí Rusům jejich lepší zbraně.

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Bratr Lech historicky, krom vyjímky, která potvrzuje pravidlo, a to bylo vyslání 3000 polských jezdců na pomoc Vídni proti Saracénům, tak vždy v zahraniční politice posral co se posrat dalo. Jacek to má holt v genech. Proto tipuji, že do toho zase půjde. A pak si jako vždy, dalších sto let bude zpívat jeszcze… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Prosím nezpochybňujte tento Polský akt!!!!!!!!!!

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  vaclav

Naopak, Polský král Jan III. Sobieski (narozený na Ukrajině) je popisován jako jeden z mála Poláků, který za něco stál. Svým zásahem tento největší turkobijec, rozhodl bitvu u Vídně a navždy (?) vyhnal Saracéna z Evropy. Jiný dobrý počin bratra Lecha v historii neznám.

jbskalensky
jbskalensky
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Já zase tipuji, a uznávám že je to spíš přání otcem myšlenky, než ověřitelný fakt, že do toho Polsko nepůjde. Ne že by generálové a “eurověrchuška” po tom netoužili a nepřemýšleli o tom to zkusit. Jen si pořád myslím, že u většiny obyvatel Polska funguje pud sebezáchovy a zdravý rozum. Jen, podobně jako u nás, se zatím neozývají,… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

Ten “humanitární mírový zásah” jak jste to velmi hezky napsal, přijde. Už jen proto, že jim to Vladimír Putin doporučil. Jsem o “zásahu” přesvědčen. Kartu poláka už má ve Lvově a Ivano-Frankivsku kde kdo, na školách se začala vyučovat polština (to je v líhni banderovců z podivem…) takže zbývá odsunout ze jmenovaných měst policii… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Pokud by to mělo pomoci ukončit válku, tak by takové řešení až tak nevadilo. Zejména to potlačení banderovců a nácků, to by bylo fajn. Nejsem si ale jistý, že by to Rusko akceptovalo. Ty informace nejsou úplně jednoznačné, někdy až protichůdné.

standa
standa
před 3 měsíci

Jestli vstoupí Poláci do konfliktu s Ruskem, bude to konec Polska vč. obyvatel ! Rusko se u Polska nemusí držet zpět jako u Ukrajiny, kde má cca 30% rodinných vazeb ! Jak bude vypadat Polsko po odvetě Rusko nebude zajímat ! Bude to výstraha pro všechny útočníky na Rusko !

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 3 měsíci

Jeste by si meli najit ty voly,ktere by za ne sli umirat..Myslim,ze jestli se budou spolehat na ciste profesionalni armady,ktere by v jednotlivych zemich neuhajily ani jeden okres,tak prohraji..To asi nechteji