Vím, co bylo ve skladu… Kauza Vrbětice uzavřena. Pak zaznělo něco, co řečeno nebylo

O tom, že ve Vrběticích rozhodně nebyla škoda za miliardu, se rozhovořil bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec s europoslancem za SPD Ivanem Davidem. “To by tam musely být pozlacené granáty, nebo něco takového. Nebo s ochuzeným uranem, ty jsou dost drahé. Ale ty tam zřejmě nebyly. A jestli tam byly, tak nám to nikdo neřekl, což je blbé. To je horší než Černobyl,” dodal Štefec.

Jaroslav Štefec se v debatě, která byla vysílána na facebookovém profilu europoslance za SPD Ivana Davida, vyjádřil mimo jiné ke kauze Vrbětice.

“A pan ministr Rakušan nám řekl, že Miškin a Čepiga pod velením GRU spáchali válečný čin. A dneska tady máme, zrovna v tento den, německého prezidenta za naším prezidentem. Má to nějakou souvislost, má to nějaký posun k užitečné idiocii, že bychom posloužili? Nebo si myslíte, že je to náhodička?” zeptala se při diskuzi Jaroslava Štefce posluchačka.

“Já si myslím, že je to náhoda, v tomto případě, do jisté míry. I když v politice se náhody nedějí. Obvykle. Obvykle souvisí spousta věcí,” poznamenal Štefec. “Může být nesoulad okolností,” dodal David.

“Může to být nesoulad okolností. Ale já bych spíš řekl, že je tady německý prezident, tak přijel mírnit trošičku válečnickou rétoriku českého prezidenta a říct mu, aby tak neblbnul, že fakt jde o hubu. A že by se mohlo stát, že by nám ty granáty tady opravdu zbyly, jako ty trabanty svého času,” podotkl nejprve Štefec.

“Vrbětice… Já nevím. Mám svoji teorii, mám svoje informace koneckonců, jako manažer centra pro výzkum terorismu, ne zcela standardní, ale na rovinu říkám, že tomu nevěřím,” dodal Štefec.

https://www.facebook.com/watch/?ref=embed_video&v=2241651346172243

“Údajně ta škoda představovala hodnotu asi miliardu korun, zatímco včera jsem viděl starší video s panem premiérem Fialou, který se chlubil, že už před 24. únorem 2022 Česká republika poslala na Ukrajinu zbraně v hodnotě přes 60 miliard korun. A zhruba ve stejném rozsahu vydala povolení, nebo licence pro zbrojní firmy, aby dodaly zbraně na Ukrajinu. To máme zhruba 120 miliard. A vedle toho Čepiga s Miškinem troškařili a vyhodili Vrbětice v hodnotě jedné miliardy do povětří, aby tím zabránili dodávce zbraní na Ukrajinu. Tak mně to připadá bizarní. Ale nejsem odborník, narozdíl od Fialy,” podotkl David.

Horší než Černobyl

“Dovedu si představit, kolik toho můžete pořídit za jednu miliardu korun. Vím, aspoň deklarativně, co v tom skladu bylo. Takže za prvé ten výbuch rozhodně nezpůsobil škodu za miliardu korun. Samotný ten mechanismus toho prvního výbuchu…” dodal Štefec, David jen oponoval, že se mohly ztratit věci za miliardu.

“Za miliardu se tam neztratily věci. Možná to byly ty škody, že do toho započítávali nějaké to čištění toho prostoru, ale ani to podle mě nebylo za tu miliardu. Nedává to logiku. To by byla taková drobná sabotáž, protože vyhodit dva baráky ve skladu – a v tom baráku ve skladu to má omezené kapacity, to by tam musely být pozlacené granáty, nebo něco takového. Nebo s ochuzeným uranem, ty jsou dost drahé. Ale ty tam zřejmě nebyly. A jestli tam byly, tak nám to nikdo neřekl, což je blbé. To je horší než Černobyl. Ale rozhodně tam ta škoda za miliardu nebyla,” dodal Štefec.

“Tím spíš je to naprosto okrajová záležitost ve srovnání s velkorysými dodávkami, které zařídil pan premiér Fiala, jak se chlubil,” dodal David.

Náhlé prozření

“Nevím, jestli tam našly ty stopy jejich ve sněhu, nebo jak to tam bylo dodatečně… Protože tak dlouhé vyšetřování něčeho… Pokud se to vyšetřovalo hned, já jsem slyšel to vystoupení toho člověka, který tam vlastně vedl to vyšetřování okamžitě potom a ten říkal něco úplně jiného o dění v tom skladu,” dodal Štefec.

“Každý se může mýlit. A po sedmi letech bádání náhle prozřeli,” dodal David.

Další dotaz směřoval k dění v německém Hamburku – demonstrovaly zde tisíce muslimů za to, aby tam byl vytvořen chalífát. “Docela se to propíralo, lidé říkali, že to není dobré tady v Evropě. Pak se toho chopil ministr Rakušan a řekl: Tak protestovali, no a co? Stalo se něco, nestalo? Takhle se vyjádřil někde na Twitteru. Zase se ptám, zda tady nejedeme tu cestu těch největších užitečných idiotů, protože já ten dojem mám,” poznamenala divačka.

“Jestliže to někdo tvrdí, tak není užitečný, ale idiot jo. Už proběhly podobné demonstrace i u nás, minimálně dvě, kde se pokřikovalo Smrt Západu a vyzdvihoval se vlastně islám s tím, že je tady potřeba zavést pořádek. Ovšem křičelo se to arabsky. A vedle toho stáli čeští policisté, tvářili se přiblble. Jak já těm klukům nezávidím a nijak je nechci shazovat, ale ti kluci, co jsou na těch ulicích, jsou oběti toho systému, ve kterém musí fungovat. Mám mezi policisty, městskými i státními, kamarády, mám svoje informace, jak to tam funguje. Jsou z toho nešťastní, spousta lidí odchází. A celkem logicky, protože nevidí východisko, nevidí perspektivu,” odvětil Štefec, jehož děsí Rakušanova slova, že jsme připraveni do řad armády a policie vzít i cizince. “Za to, že dostanou po vzoru amerického bratra české státní občanství,” řekl. “Takže uděláme nábor muslimů do armády. On koneckonců pan Alrawi volal po tom, aby byla zavedena oficiální pozice vojenského imáma,” připomněl také Štefec.

*

Zdroj : Parlamentní Listy a Pokec24

4.8 11 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 23 dny

Není mi jasné, jak tolik munice mohlo být uskladněno bez řádného dozoru. Lidé jsou hlídání na každém kroku, aby jednou nevybouchli a výbušnému materiálu se dostanou Čuk a Geg jako by nic. Úplně mě mráčí, že vojenské muniční sklady hlídají soukromé agentury. Až se něco stane, budou vojáci říkat: to já nic… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 23 dny
Odpověď uživateli  tomaskova

Hitler měl záminku k napadení Polska zinscenované Glivice, Americe k napadení Iráku stačila falešná ampulka a my holt napadneme Rusko za Vrbětice. A jelikož v tom napadání nejsme ještě tak zabéhlí Amíci nám pomůžou jak se záminkou a taky naším vojákům ukážou směr, kam mají útočit…

SunTzu
SunTzu
před 23 dny

Lukáš ValášekReportér SZSledovat Když jsem v roce 2018 zveřejnil tento snímek z příjezdu hasičů ke skladu ve Vrběticích, nebylo jasné, proč dva zbrojíři, kteří tam pracovali, neutíkali od požáru. Bylo jasno, že přijde exploze. Teď díky policii víme, že už byli oba mrtví. Zabila je ruská nálož. A to, že to byla ruská… Číst vice »

Praded
Praded
před 24 dny

Uvedené foto pořídily hasiči, kteří tam přijely jako první a usoudily, že to může začít bouchat a proto rychle odjely. Rád bych znal názor pana Štefce, jestli granáty nápřed hoří a potom teprve vybuchují. Celé to je volako zmetěné.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 24 dny

Zase nam preceli pohadku ovci babicky

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 24 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

precetli