Jaroslav Bašta: Korespondenční hlasování je útokem na demokracii

Přiznám se, že jsem již rok před volbami do Poslanecké sněmovny přesvědčoval zástupce všech menších politických stran a hnutí, že pro budoucnost České republiky bude hlasování v nich přímo osudové.

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta

Varoval jsem, aby jejich hlasy nepropadly, protože v takovém případě vyhraje tzv. Demokratický blok (pozdější Pětikoalice) a parlamentní volby v roce 2021 se stanou přímou analogií voleb v roce 1946. Ty tehdy vyhrála Komunistická strana Československa a své vítězství si v únoru 1948 pojistila ozbrojeným pučem na dalších 41 let až do roku 1989. Stačilo totiž jenom upravit zákon o volbách, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Svět se od té doby změnil natolik, že zavést novou, tentokrát neomarxistickou, totalitu nevyžaduje násilí. Stačí jenom změnit volební pravidla a ze svátku demokracie se stane cinknutý výherní automat, z něhož pokaždé vypadne stejná vítězná sestava politických stran. Jsou k tomu třeba jen dva základní instrumenty – mít k dispozici registr obyvatel a připustit distanční hlasování voličů. Ideální pro tyto účely je samozřejmě to elektronické, ale pro začátek se doporučuje použití dojemné historky o našich krajanech, kteří to mají na naše velvyslanectví a konzuláty v USA daleko, takže pro ně zavedeme korespondenční volbu.


Celý podvod je geniálně prostý – každé jiné než prezenční osobní hlasování znamená, že buď víte, jak kdo volil a pak není tajné (a proto protiústavní) a nebo nevíte, jak volil, pak nevíte, kdo hlasoval a není tudíž transparentní a překontrolovatelné.

Máte-li přístup k databázi obyvatel, můžete falešně hlasovat za druhé, dublovat hlasy i hlasovat za ty, co by jinak volit nešli nebo jsou mrtví. Musíte ovšem zajistit, aby hlasy počítali ti správní lidé. V případě elektronické volby nelze překontrolovat, jak se kde hlasovalo přepočítáním volebních lístků.

Zkušenosti ze zahraničí, z USA a Rakouska ukázaly, že ideálním nástrojem pro toto falšování jsou právě tzv. politické neziskovky. Jejich aktivisté pomáhali občanům v ghettech s vyplňováním volebních lístků, které pak dublovali, případně je iniciativně vypisovali sami s pomocí údajů z databáze obyvatelstva. Občas došlo k chybě a počet volebních lístků výrazně převýšil počet voličů v daném okrsku. Účast politických neziskovek měla za následek vítězství progresivistických kandidátů v USA, Rakousku a naposledy v Německu. Podaří-li se české vládě prosadit korespondenční hlasování krajanů, umím si představit, že prezidentského kandidáta generála Petra Pavla bude pro sichr volit půl milionu krajanů z USA. A kdo dokáže, že jich tam tolik nežije?

V případě prosazení elektronické volby se dá předpokládat,  že ve finále ve skutečnosti nebudou hlasovat občané, ale naprogramované automaty. Obecně platí, že pokud chcete demokratické volby, pak nikdy nesmíte připustit korespondenční a elektronické hlasování.

Osobně si myslím, že jedno z hesel v budoucích jarních a letních demonstrací proti drahotě by mělo být „Chceme svobodné volby bez zasahování ze zahraničí“.

Poznámka redakce Nové republiky:
Krajané, žijící v jiné zemi, kteří u nás nežijí ani neplatí daně, nemají mít právo ovlivňovat náš život prostřednictvím volebního zasahování do naší politické scény. Jsme toho názoru, že krajané nemají mít v naší zemi volební právo. Natož korespondenční!   -vd-

3.4 35 hlasy
Hodnocení článku
43 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 2 lety

Korespondenční hlasování považuji za něco naprosto nemorálního. Jak se může někdo kdo dlouhodobě žije v zahraničí plést do politiy naší vlasti. I u nás jsou lidé, kteří naprosto ignorují volby – mohli by snad předávat svoje volební právo na jiné(třeba za úplatu)? Prostě a jasně , volba je tajná a musí být jasně potvrzená identita… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 lety

Jsem pesimista. Můžeme se cukat, jak chceme, pětikolka už naznačila, že jí názory občanů jsou šumák a nekompromisně prosadí svůj plán za podpory té nejhloupější části svého voličstva. Nezbývá, než jim naznačit, že takhle to tedy opravdu nepůjde; též slovy poručíka Goodbodyho (Jak jsem vyhrál válku): takhle se kriket nehraje.

vaclav
vaclav
před 2 lety
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Hlavně to nesmíme vzdát. Kdo nehraje nevyhraje.

Ruda
Ruda
před 2 lety

Že je korespondenční hlasování účelové, není pochyb. Plně souhlasím s názorem, že těm, co mají chleba za mořem nic do našich životů není. Demokracie pro všechny je taky nesmysl, stejně jako lidská práva pro všechny bez rozdílu, například pro psychopaty a delikventy. Ostatně, dnešní stav demokracie silně pokulhává za původně myšlenou demokracií… Číst vice »

jsi
jsi
před 2 lety

Obavy z korespondenčního hlasování jsou zcela oprávněné. Zejména proto, že jsou těžko kontrolovatelné a výsledky jsou snadno zmanipulovatelné. Co se týče voleb našich krajanů v zahraničí, mělo by se postupovat podle klíče daňové residentury. Kdo neplatí daně v ČR, neměl by mít právo zúčastnit se hlasování o veřejných záležitostech, tj. včetně voleb.

Na Tajnacku
Na Tajnacku
před 2 lety

Nechapu obavy z korespondencniho hlasovani, kdyz to umi zabezpecit jine zeme a nijak je to neohrozuje, proc by mela nas? Ja bych to brala hned.Ziji 20 let mimo republiku, ale jsem v CR hodne casto, mam tu celou rodinu a sleduji vse, co se tu deje, nejen na politicke scene a vubec se mi nelibi… Číst vice »

Kastelan
Kastelan
před 2 lety
Odpověď uživateli  Na Tajnacku

Mě se to vůbec jako hovadina nezdá. Kdo nežije trvale v republice, tedy nemá zde trvalé bydliště, je mu houby do toho, co si zde uděláme a neměl by mít právo volit. Buď zde žij, nebo nám do toho nekecej, měla by být zásada. Myslím, že tady fakt nepotřebujeme pátou kolonu, která… Číst vice »

vachav
vachav
před 2 lety

Co se týče podstaty článku o korespondenčním hlasování,s tím lze jen stoprocentně souhlasit.Musím ale reagovat na úvodní odstavec příspěvku,Zde bývalý disident p.Bašta.jako téměř vždy,opět nezklamal.V roce 1946 nešlo o žádný”ozbrojený puč”,ale o standartní demokratické volby,které KSČ vyhrála s velkou převahou hlasů.O puči by se naopak mohlo mluvit na druhé straně-ten připravovali ministři ostatních pol.… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 2 lety
Odpověď uživateli  vachav

Výborná vsuvka.

frajava
frajava
před 2 lety
Odpověď uživateli  vachav

Ty volby u nás v roce 1946 dopadli ve prospěch KSČ tak skvěle nejen proto, že si lidé ještě moc dobře pamatovali svinske poměry z první Republiky,Mnichov , válku atd ale i proto a možná právě proto, že Západní demokraté za pomoci USA museli doma čelit (kroutit krky socialistům a komunistům) aby je nepustili k moci, to… Číst vice »

Masunta
Masunta
před 2 lety
Odpověď uživateli  vachav

Nespletl sis rok 1948 s rokem 1946 ? Demise nekomunistických poslanců. 15. únoraZ Moskvy byly letecky dopraveny posily tajné policie a přiděleny všem oblastním velitelstvím StB. 21. února komunisté začali vytvářet Lidové milice. Budovali také Akční výbory Národní fronty, jejichž nevolení nýbrž jmenovaní členové začali přebírat vedení organizací a propouštět zaměstnance. Na otázku Beneše: „A když… Číst vice »

vachav
vachav
před 2 lety
Odpověď uživateli  Masunta

Děkuji za upozornění a opravuji částečně svůj příspěvek: …V roce 1948 nešlo o žádný” ozbrojený puč” .Standartní demokratické volby,které KSČ v roce 1946 vyhrála s velkou převahou hlasů,byly totiž v přímé souvislosti s událostmi v únoru 1948.O puči by se naopak…. Jinak respektuji Váš názor i když s ním nesouhlasím.

bagoun
bagoun
před 2 lety
Odpověď uživateli  vachav

Ano,přesne.Volby 1946 nebyly proboha žádnym pučem Ostatne Unor 48 take ne.Ten byl jen Blbosti politiku odstoupenim z vlady.A nabili si usta a my poleze taky.

vaclav
vaclav
před 2 lety
Odpověď uživateli  vachav

Ano šlo o normální demokratické volby. Na rozdíl od současných voleb, Kdy komunista a tvořitel volebního zákona Rychtský naprosto zdehonestoval právo těsně před volbami. Musím připomenout i opravdu hloupé vyjádření mého předsedy SPD (kkteré jsem volil) že jim to nevadí. Tím se dostrali nevolitelné strany do vlády. A hlupáci, kteří volili nevolitelné strany jen… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
před 2 lety

Překvapuje mě naprostý cynismus neomarxistů. Naprosto s drzou tváří prosazují poslední hřebík do rakve skutečné demokracie a tou je bezesporu fraška zvaná “korespondenční volby” a ještě tomu pokrytecky říkají prohlubování demokracie. I minulý režim formálně zachovával dekórum i když se plenta krčila někde v rohu. Naprosto nepochybuji o tom, že Petr Pavel nebo Fisher budou příští rok… Číst vice »

bagoun
bagoun
před 2 lety
Odpověď uživateli  Vlastimil

Proste konecne zvitezi Pravda a Laska nad naivnimi občany.Mnozi si ani neuvédomi,ze ty dve abstraktni damy maji pod kostymy podobu Lzi a Nenavisti,Prachů a Podvodu